کاتالوگ محصولات صنعتی را چگونه طراحی کنیم

کاتالوگ محصولات صنعتی و مصرفی Industrial catalog ; به طور کلی تولید و ایده پردازی کاتالوگ محصولات صنعتی و مصرفی را نمی توان در دست گرفت. شی نیست، فرآیند سیستم است، شیوه تفکر است.

باب گیل کاتالوگ محصولات صنعتی و مصرفی به مثابه زبان دوم:

تهیه ، اجرا و طراحی کاتالوگ آن هم از این نوع ، فرآیندی سیال است و اندیشه طراحانه در تمام مراحل ، از درخواست سفارش دهنده کاتالوگ تا کار نهایی حضور دارد . برای هر درخواستی ، راه حل های مختلفی را می توان ارائه نمود و همه ی این ها از لحاظ خلاقیت ، اجرا و بودجه بندی در سطوح مختلفی هستند.

هدف این نوشتار ، ارائه چکیده ای از اندیشه طراحانه است که در تک تک مراحل فرآیند تهیه و اجرای کاتالوگ محصولات صنعتی تنیده است : روش هایی که طراحان در تهیه و ایده پردازی کاتالوگ محصولات صنعتی و مصرفی پیش می گیرند تا ایده های خلاقانه بیافرینند و آن ها را بپالایند، تاملات مهمی که به ایده ها شکل می دهند ، بازخوردها و بازنگری هایی که تیم اجرا کاتالوگ  می تواند از هر کاری بیاموزند و در سفارش های آینده جایی برای آن ها باز کند.

ما در این نوشتار با توجه به مطالعات دقیق و تحلیل تئوری های پایه، این نکته را بررسی می کنیم که طراح چگونه در تهیه و اجرا کاتالوگ محصولات صنعتی و مصرفی ایده پردازی می کند و آنها را عملی می سازد تا راه حل های خلاقانه ای را ارائه دهد که بهترین شکل اهداف تعیین شده سفارش کار کاتالوگ محصولات صنعتی و مصرفی را برآورده کند.کاتالوگ محصولات صنعتی را چگونه طراحی کنیم

مراحل تفکر:

چکیده ای از فرآیندهای مختلف تهیه و ایده پردازی و اجرای کاتالوگ محصولات صنعتی و مصرفی و نکات اصلی هر مرحله برای خلق طرحی موفق و فروشنده ، با تمرکز بر سفارش طرح و مرحله تعریف پروژه.

پالایش:

این بخش نگاهی دارد به این که چگونه می توان ایده یک طرح کلی را در اجرای کاتالوگ محصولات صنعتی و مصرفی موشکافی کرد و آن را صیقل داد ، در این باره بحث خواهیم کرد که چگونه باید از تصاویر ، کلمات، رنگ ها و لایه ها استفاده کرده تا ایده و تاثیرگذاری آن را ارتقاء داد.

تحقیق:

این بخش به مرحله ای می پردازد که در آن به منظور خلق ایده های کاتالوگ محصولات صنعتی و مصرفی اقدام به گرد آوری اطلاعات می شود. این تحقیق شرح حال مصرف کنندگان و تعارف گروه هدف، اطلاعات کمی و کیفی و بازخوردهای موجود از پروژه های گذشته را در بر می گیرد.

نمونه سازی:

ایده های کاتالوگ محصولات صنعتی و مصرفی را باید در گروه هدف مورد سنجش قرار داد و تایید سفارش دهنده را هم برای این کار گرفت . در این بخش می بینیم که چگونه می توان مدل ها ، ماکت ها و استوری بورد ها را برای این منظور به کار گرفت.

ایده پردازی:

در این قسمت نگاهی می اندازیم به اینکه طراحان چگونه از روش ها و منابع الهام مختلف استفاده می کنند تا راه های خلاقانه ای را برای کار سفارش داده شده کاتالوگ محصولات صنعتی و مصرفی بیابند. این روش ها شامل طرح زدن ، بداهه پردازی و سایر الگوهایی است که در تاریخ مورد استفاده قرار گرفته اند.

اجرای نهایی:

این بخش نگاهی دارد به اینکه چگونه ایده ها در طی مراحل مختلف جان می گیرند و در نهایت اجرا می شوند . اجرا باید به نحوی باشد که تمام جزئیات تعیین شده تحقق یابند و سفارش دهنده از محصول نهایی خرسند باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی کاتالوگ صنعتی می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

کاتالوگ محصولات صنعتی را چگونه طراحی کنیم

مطالب مرتبط:

طراحی حرفه ای کاتالوگ و بروشور

طرح کاتالوگ چگونه تهیه می شود

طراحی جلد کاتالوگ

تعرفه چاپ کاتالوگ

انتخاب فونت یا تایپو گرافی در طراحی بروشور و کاتالوگ محصولات مصرفی

آموزش طراحی کاتالوگ

در طراحی گرافیکی کاتالوگ تبلیغاتی سادگی را حفظ کنید

کاتالوگ محصولات صنعتی را چگونه طراحی کنیم

طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ

طراحی کاتالوگ

طراحی بسته بندی

طراحی پوستر

 

مطالب مرتبط

آمارگیر