بنر ها نوعی دیگر از تبلیغات دیجیتال و آنلاین جذاب

بنر ها به عنوان نوع دیگری از تبلیغات دیجیتال و آنلاین می باشد. تبلیغات دیجیتال و آنلاین یکی از سریعترین واحد های رو به رشد در صنعت تبلیغات است و در کانون تبلیغات و شرکت های مستقل دیجیتال، از فرصت هایی که اجرای کار با فیلم های مستند پر تحرک (اکشن)، پویانمایی و صدا دارد، حداکثر استفاده را می کنند

و در نهایت چنین تولید های رسانه ای هستند که در زمره کارهای خلاق و برنده جایزه قرار دارند. تبلیغ کنندگان بسیار زبده در به کارگیری رسانه ای هیجان آفرین، با این نوع روش های اجرایی توانسته اند نشان تجاری (برند) قدرتمند را در برقراری رابطه مطلوب با مصرف کنندگان، یاری کنند.

نتیجه استفاده روز افزون ما از اینترنت برای خرید به صورت آنلاین، امور بانکی و فرستادن پیام توسط پست الکتریکی و پایگاه های شبکه های اجتماعی، باعث گسترش جهانی تبلیغات آنلاین شده است. اضافه بر این که نسلی جدید با سرگرمی بازی های رایانه ای، اینترنتی و چند رسانه ای ( مالتی مدیا ) رشد کرده است که برای استفاده از اینترنت و آنلاین شدن، نیاز به دانش استفاده از کاربری رایانه ندارد.

اولین بنرهای شبکه ای برای AT&T به سال ۱۹۹۴ در سایت Hotwiered ظاهر شد. این نوع گرافیک متحرک برای بنر ، دورنمای تبلیغات را سیر تکامل امروزی رسانه تغییر داد. در اواخر سال های ۹۰ بعد از پایان دوره اصطلاح .com تبلیغ کنندگان دیگر مطمئن نبودند که اینترنت محل مناسبی برای تبلیغ باشد. این شک به زودی برطرف شد و امروزه تبلیغات کاملی که در این رسانه دارد، برای همگان روشن شده است.

بنر های امروزی در مقایسه با تبلیغات یک بعدی سال های ۹۰، غیرقابل شناختن شده اند و از پویا نمایی و فیلم برای وارد کردن بیننده به واکنش و راهنمایی او به شرکت در بروشور ها و تبلیغ های آنلاین ( بنر ها) استفاده می کنند.

تبلیغات آنلاین ( بنر ها) برای گروه اجرا یک فرصت ایده آل است تا کاری را از بطن یک برنامه تبلیغاتی به موازات تبلیغات سنتی (آفلاین) مانند تبلیغات تلویزیونی، پوستر، روزنامه و مجله پیش ببرند. فروش آنلاین در پیش برد بازار مستقیم، به خصوص بسیار رواج دارد و امکان رابطه رودررو با مشتری و میزان استقبال او را به منظور ثبت و ارزیابی از کار می دهد. اکنون که استفاده از رسانه های تبلیغاتی در فضای مجازی قابل مشاهده است، نتیجه کار به آسانی می تواند تبدیل به دستور کار شود، به هر حال این موضوع که آیا نشان های تجاری ( برند ) بزرگ را بدون کمک برای تبلیغات سنتی مانند تیزرتبلیغاتی ، بیلبورد، طراحی و چاپ کاتالوگ، ، می توان به تنهایی در اینترنت به استثنای گوگل پروراند، موضوعی است که باید در آینده قضاوت کرد.

هم کنشی و محتوای پدید آمده از سوی کاربر

بنر های تبلیغاتی در وب سایت ها، نسخه ای از نوع گرافیک را نشان می دادند که در اصل تصویر و طرح هایی نه چندان متفاوت با تبلیغات ارائه شده در رونامه ها بودند. به زودی بنر های متحرک جای آنها را گرفت و برای کانون تبلیغات خلاق، فرصت اجرایی کارها را به یک وسیله جدید فراهم شد: گرافیک هایی که همراه با حرکت بودند، ویدئو کلیپ هایی که کارشان در نهایت به رابطه تعاملی ختم می شد. رابطه هایی (لینک) با میکروسافت ها به وجود آمده که اجازه می داد بیننده به وسیله بازی ها آگهی و محتوایی که مصرف کننده پدید آورده بودند، با نشان تجاری رابطه تعاملی داشته باشد. با ظهور محتوایی که در سوی کاربر و به ابتکار او به وجود می آید، یک بیننده آنلاین است که به کاربران اجازه می دهد در فضای مجازی با تبلیغ کننده تعامل داشته باشند و آن ها با در دست داشتن اطلاعاتی از محصول یا نشان تجاری (برند)، فرصت دارند تا خلاقیت هایشان را با فیلمDIY ارائه کنند. بعضی از کاربران آنلاین با وفادار ماندن به اصل آگهی، فیلم هایی مسخره، با آهنگی مخلوط از صدای ضربی می سازند، و از طریق آنلاین به همه می فرستند.

در نتیجه نشان تجاری (برند)، تبلیغات آنلاین ( بنر ها) را رسانه ایده آلی در ایجاد رابطه و گفتمان با مصرف کننده از راه استفاده از شبکه های اجتماعی وبلاگ می دانند.

برخی از نشان های تجاری (برند) با زیرکی مصرف کننده خود را در سراسر دنیا تشویق به ورود در محتوای تولید یا خدمات و مراحل فرآوری آن می کنند. با این کار که تلنگر زدن به ابتکار مخاطب و ایجاد حس مشارکت در مصرف کننده است، طرح های بدست آمده را آنلاین به نمایش می گذارند و از بقیه می خواهند برای ابراز عقیده ها، نکته گویی هایشان را بفرستند.

چالش جدید رسانه غنی

محیطی که پر از رسانه غنی است، برای انجام تبلیغات خلاق آنلاین ( بنر ها) چالش های هیجان انگیز و جدیدی در برابر ما قرار می دهد، فرصت بکارگیری واکنش زنده مخاطب، صدا و پویا نمایی و مهم تر از همه فرصت فوری تعامل با بیننده. برای تبلیغات خلاق آنلاین ( بنر ) یک صفحه باز شده آنلاین دارای همه خصوصیت هایی است که یک صفحه چاپ شده با صفحه آرایی به همان سبک را دارد. اما درست از همین نقطه به بعد امکانات یک قالب فرمت چند رسانه ای و دسترسی آن به تعامل به مخاطب، دیگر شباهتی با رسانه های دیگر ندارد.

در محیط آفلاین (غیر اینترنتی) پیام تبلیغاتی ساکن است و توسط مخاطبان به صورت غیر داوطلبانه و منقطع به کار می رود، در حالی که محیط آنلاین از تعامل و گاهی هم فکری خلاق مخاطب برخوردار می شود، بخاطر دستیابی به خلاقیت ها لازم است تا برقراری گفتمان یا شریک شدن در تجربه ای با دیگران را برای کارکنان جالب کرد، برند این کار را با جایزه دادن به محتوای تعامل آنلاین کاربران، انجام می دهند.

از دید گروه اجرا ایده خلاق در اوج اهمیت است. آیا فکر اصلی قابل تصور، غیر عادی و موثر است؟ آیا ایده پاهایی دارد که بتواند از یک رسانه به رسانه ای دیگر حرکت کند؟ به دلیل تاثیری که تبلیغات دیجیتال و آنلاین دارند، زیاد هم عجیب نیست که یک برنامه تبلیغاتی دیجیتال ناب، از بنر های آنلاین، گوشی همراه و رسانه های اجتماعی تشکیل شده باشد. به خوبی روشن است که خلاقیت درست به اندازه توانایی های خود محدودیت هایی را هم دارد و نیاز به درک توسط مخاطب از رسانه انتخاب شده دارد.

در کانون تبلیغاتی برداشت مفهومی از فکر خلاق با کمک متخصصان دیجیتال علمی می شود. اینها افرادی مانند ایده پرداز خلاقیت/ کارشناس فنی و برنامه نویس رایانه و متخصص های دیگری هستند از مراکز تولید دیجیتال در بیرون از شرکت مهارت های فنی دارند. آنچه که طراح ایده پرداز در مرحله های اولیه به کار می دهد، به سهم خود می تواند یک اجرای خوب را تبدیل به شاهکار کند. او به گروه اجرا نیز کمک می کند تا به کاربران سفت و سخت اینترنت و سایت های شبکه اجتماعی تبدیل شوند. داشتن درک روشن از نوع برداشتی که کاربران رسانه دارند، دارای اهمیت حیاتی برای تولید یک کار خلاق غافلگیر کننده ای است که قدرت خیال آفرینی نیز دارد.

تعداد دانشجویانی که از دانشگاه ها و کالج های سراسر دنیا فارغ التحصیل شده و یاد گرفته اند با نرم افزار هایی مانند فوتوشاپ، دریم ویور، فلش، پرمیر، و فاینال کات پرو کار کنند، روز به روز بیشتر می شود، بنابراین مهارت هایی که کسب کرده اند، به آنها توانایی درک روشن از نحوه اجرای خلاقیت ها ار می دهد. این گونه نرم افزار ها به سازنده اجازه تدوین فیلم، افزودن جلوه های ویژه، متحرک سازی، افزودن تغییراتی در جلوه های ویژه و صدا را به راحتی می دهد و سازنده می تواند از سرفصل های داستان و متن نوشته دست به تهیه فیلم بزند و یک تیزر تبلیغاتی خوب خلق کند. هرچه دانش شما از وسیله ای که با آن کار می کنید بیشتر باشد، استفاده از ابزار آن کاملتر خواهد بود.

بنر ها یکی از انواع رسانه های همه گیر

همه ما شوخی ها، عکس های مسخره و فیلم های کوتاه از پست الکترونیکی دریافت کرده ایم. برخی از آنها را پسندیده و به دوستان و همکارن خود ارسال کرده ایم در حالی که برخی را هم به راحتی پاک کرده ایم. تبلیغات همه گیر نیز به این طریق کار می کند و متکی به همکنشی گیرنده های پیام به وسیله ارتباط پست الکترونیکی، بنر یا ماکروسافت است که سپس به دوستان یا مشترکان ارسال می شوند. درست مانند بر سر زبان افتادن است و نتیجه گسترش آن سریع از راه برقراری ارتباط خواهند بود.

یکی از اولین نمونه های بازاریابی همه گیر اینترنتی برنامه تبلیغاتی همه گیر، برای فیلم The Blair Witch Project در سال ۱۹۹۹ اجرا شده بود که به شایعه هایی نیز دامن می زد و وقایع فیلم را به نظر حقیقی جلوه می داد. با دیدن نیروی فعالی که هر اشاره ضمنی آن در تبلیغات همه گیر هم جالب توجه و هم سرگرم کننده است، شرکت های تبلیغاتی در ابتدا مضحک ترین یا غافل گیر کننده ترین فیلم های تبلیغاتی را از سایت های اینترنتی مانند You Tube به مشتریان خود فرستاده اند. در نتیجه این آگهی ها را گاهی میلیون ها نفر در سراسر دنیا می دیدند.

در سال های اخیر نشان های تجاری نیز هنگام صحبت از بازار فروش مناسب، شروع به کشف فرصت های اجرایی خلاق کرده اند که تبلیغات همه گیر می توانند در دسترسشان قرار بدهند. مبتکران با فکر و حرفه ای جوان، فیلم های همه گیر جدید را که نشان های تجاری برای سرگرم کردن بیننده می سازند به فن ساده ای که به سختی نیز قابل فروش هستند، ترجیح می دهند.

رواج تبلیغ نکردن و استفاده از شوخی هایی که به تقلید از ظنز تلخ و نیش داری که جانشین کمدی شده اند، اغلب برای کارکنان جوان شرکت ها، فیلم هایی با ارزش تولید پایین، جاذبه دارند و آنها را بلافاصله به دوستان خود می فرستند. اینگونه فیلم های تحریک آمیز هستند و بر مبنای طنز و شوخی های زننده قرار دارند.

به دلیل عدم سانسور و نظارت بر اینترنت، گروه های اجرا می توانند دست به هر کاری که دلشان می خواهد بزنند. و همین طور فیلم هایی بسازند که به نظر می آید غیر حرفه ای و خانگی هستند و نشان های تجاری را تبدیل به بخشی از منظره دیجیتال و بسیار آشنا برای گروه کاربران کنند. برای نشان تجاری که مناسب برای برنامه تبلیغات همه گیر هستند، رسانه اینترنتی و بنر های اینترنتی بسیار موثر هستند؛ چرا که در آن ها موضوع اصلی دخالت مخاطب در برنامه های نشان تجاری بزرگ و درگیر شدن با آن است. نشان تجاری بزرگ با استفاده نچندان روشن از رد پای خود در تبلیغ و با بودجه کم، به مشتریان خود می گویند: به راستی، واقعا تبلیغ نمی کنیم.

مزیت تبلیغات آنلاین ( بنر ها)

– تبلیغات آنلاین ( بنر ها) می تواند با بینندگان تعامل داشته باشد و آن ها را بیش از رسانه های تبلیغاتی دیگر درگیر ماجرا کنند.

– این کار روشی بسیار مطلوب برای نشانه رفتن به سمت گروه مخاطبی است که به نسبت جوانتر و آشنا با فناوری روز است.

– تبلیغات آنلاین ( بنر ها)قابل دیدن در هر ۲۴ ساعت از روز است.

– اینترنت می تواند روش کاملا مخرب و گستاخانه داشته باشد و امکان هایی دارد که رسانه های دیگر مجاز نیست. برنامه های تبلیغاتی رواج یافته می تواند به طرز حیرت آوری از راه لینک به دوستان ارسال شود و به اصطلاح تاثیر همه گیر دارد.

– پویانمایی یا انیمیشن یا فیلم به راحتی می توانند همراه با برنامه تبلیغات آنلاین ( بنر ها) اجرا شوند و انعطاف پذیزی بیشتری در اجرای خلاقیت ها دارند.

– تعامل و محتوای پدید آمده از سوی کاربر به آنها اجازه تعامل با تبلیغات آنلاین ( بنر ها) را می دهد و از سوی دیگر تبلیغ کننده نیز با امکان استفاده از هر نوع ابزار و موادی که از تولید یا نشان تجاری پشتیبانی می کند خلاقیت های کاربران در ساخت فیلم هایی از نوع DIY را به نمایش می گذارد.

کمبود های تبلیغات آنلاین ( بنر ها)

– برخی از تبلیغات آنلاین ( بنر ها) می توانند به دلیل استفاده از طنز و مسائل غیر اخلاقی، نتیجه کار را به خطر بیندازند و به نظر گروهی از مخاطبان توهین آمیز باشند.

– برای همه کسانی که به اینترنت دسترسی دارند، محدودیت هایی دارد. به عنوان مثال، ممکن است از راه آنلاین در خطاب به گروه سنتی بالا مشکلاتی وجود داشته باشد.

– جزئیات نوع صفحه نمایشگری که هر کس انتخاب می کند و درجه وضوح تصویر پایین آن، تبدیل به چالشی برای طرح و تایپوگرافی در برنامه تبلیغات آنلاین ( بنر ها) می شوند.

– بسیاری از تبلیغ کنندگان دریافته اند دادن اجازه تعامل به مصرف کننده با نشان تجاری، می تواند خطرناک باشد. با نکته گویی های ناسازگار و مخربی که ابراز می کنند و توده ای از مخاطبان می بینند.

طراحی کاتالوگ

طراحی بسته بندی

طراحی پوستر

مطالب مرتبط