در طراحی گرافیکی کاتالوگ تبلیغاتی سادگی را حفظ کنید

در طراحی گرافیکی کاتالوگ تبلیغاتی سادگی باعث می شود بیننده به تمامی جزئیات کاتالوگ تبلیغاتی دقت نماید.البته سادگی و خالی بدون صفحه را باید در سراسر کمپین تبلیغاتی حفظ کرد و وسوسه انباشتن کادر با هر موضوعی که در ارتباط با محصول است ، همواره وجود دارد . طراح گرافیک باید در هنگام طراحی کاتالوگ تبلیغاتی تصمیم بگیرد که چه چیزی اهمیت دارد و سپس آن را با ساده ترین تصویر در کار ویرایش کند ، به نحوی که برای درک پیام تبلیغاتی از سوی خواننده راهنما و مرجع کافی بصری فراهم آورده باشد .

در طراحی گرافیکی کاتالوگ تبلیغاتی

اگر در هنگام طراحی گرافیکی کاتالوگ تبلیغاتی در این کار موفق نباشد ، کاتالوگ تبلیغاتی به قدری شلوغ می شود که نمی تواند مسیر با یک نقطه اصلی را در برابر دید بیننده به نمایش بگذارد خوانندگان حداکثر باید از یک صحنه تصویری و نوشته ای که آن ها را به سیر و سیاحتی بی وقفه از عکس به سمت عنوان و جمله نهایی حجم نوشته می برد ، راهنمایی شوند.

یک صفحه آرایی خوب در طراحی گرافیکی کاتالوگ تبلیغاتی یعنی برای رسیدن به این منظور لازم است کار را با یک تصویر مرکزی قوی شروع کند که نقش آن تنها جلب توجه بیینده نباشد ، بلکه با عنوان نیز به خوبی همراهی کند .
اگر در طراحی گرافیکی کاتالوگ تبلیغاتی بیش از یک تصویر وجود دارد ، در این صورت نباید برای جلب توجه بیننده با یکدیگر در رقابت باشند . بهتر است که یک صفحه بندی محکم یک تصویر غالب و در صورت نبودن آن ( در صورتی که آگهی تنها از نوشته تشکیل شده باشد ) یک تایپو گرافی قوی داشته باشد . هر تصویر دیگری که در در طراحی گرافیکی کاتالوگ تبلیغاتی می آید ، می تواند دسته ای از تصویرهای کوچکی باشد که شاید یک یادداشتی هم همراه با نوشته شرح دارد ، ولی قانون اصلی حفظ سادگی کار تا سر حد امکان است .
اگر پیام روشن و قوی و همراه با یک تصویر تک باشد ، طراح گرافیک باید وسوسه افزودن تصویر های بشتر را از خود دور کند چرا که ممکن است منظور کاتالوگ تبلیغاتی مغشوش شود.

در طراحی گرافیکی کاتالوگ تبلیغاتی کار بیشتری به عهده تصویر بگذارید

با اینکه صاحب امتیاز ، مسئول نوشتن کلمه هاست ولی طراح گرافیک باید از ارتباط بصری بین نوشته و دیگر عناصر کاتالوگ تبلیغاتی مانند تصویر، عنوان، سطر نوشته، نشانه و هر جزئیات گرافیکی دیگر که تبلیغات چاپ شده را آراسته اند، طوری اطمینان داشته باشد ، که همگی در بالاترین حد هماهنگی با یکدیگر و اختصار دیده شوند.
طراح گرافیک می تواند در نظر بگیرد که تصویری که شی را نشان می دهد ، بسیار اختصاری باشد.

به عنوان مثال ، اگر موضوع کار یک یخچال باشد ، آیا لازم است همه آن با بخشی از آشپزخانه نشان داده شود ، چه بخشی از یخچال را باید نشان داد و در این زمینه باید چه نوع راهنمایی هایی را برای بیننده فراهم کرد ؟ شاید بتوان بخشی از در یخچال با دستگیره آن و چند عدد آهنربای تزئینی رنگارنگ را نشان داد . این عناصر کاملا بی ربط هستند ، ولی هنوز هم پیامی را به سادگی هر چه تمام تر و با وضوح بیشتری می رسانند . دلیل دیگری هم برای حفظ سادگی تصویر وجود دارد : تصویرهای ساده تر را آسان تر می توان به یاد آورد !!

nemoone_034

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از صفحه طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ سایت طراحان برتر بازدید فرمایید.

مطالب مرتبط:

طراحی حرفه ای کاتالوگ و بروشور

طرح کاتالوگ چگونه تهیه می شود

طراحی جلد کاتالوگ

تعرفه چاپ کاتالوگ

انتخاب فونت یا تایپو گرافی در طراحی بروشور و کاتالوگ محصولات مصرفی

آموزش طراحی کاتالوگ

در طراحی گرافیکی کاتالوگ تبلیغاتی سادگی را حفظ کنید

کاتالوگ محصولات صنعتی را چگونه طراحی کنیم

طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ

طراحی پوستر

طراحی بسته بندی

 

 

مطالب مرتبط