طراحی تبلیغات جذاب به کمک اینفلوئنسرها

تبلیغات فرآیند پیچیده ای است که عوامل مختلفی بر آن تأثیر می گذارد.

جوامع ، روز به روز پیشرفته تر شده و ارتباط میان افراد نیز پیچیده تر می شود. بنابراین ، تأثیر گذاری بر افراد جامعه به ویژه در امر تبلیغات نیز سخت تر و پیچیده تر می شود. امروزه یکی از روشهایی که در تبلیغات به وفور مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج نشان می دهد که اثر بسیار زیادی در ذهنیت و احساس مخاطبان دارد ، استفاده از افراد مشهور و شناخته شده یا همان اینفلوئنسرها در تبلیغات است. در گذشته کمتر شاهد این بودیم که افراد مشهور به تبلیغ محصولی یا یک بسته بندی جدید بپردازند و زمانی که این اتفاق می افتاد برای بسیاری از افراد جالب بود. اما امروزه این مسئله به وفور مورد استفاده قرار می گیرد و اثر گذاری بالایی نیز روی مخاطبان دارد ، به همین دلیل است که اکثر تولید کنندگان یا عرضه کنندگان یک محصول سعی می کنند از این روش استفاده کنند.

افراد موثر یا اینفلوئنسرها چه کسانی هستند ؟

هر فردی که بتواند تصمیم افراد را تغییر دهد یا روی تصمیمات آنها تأثیر بگذارد را به عنوان افراد موثر می نامند. هر چقدر این فرد شهرت یا محبوبیت بیشتری داشته باشد به همان اندازه نیز می تواند بیشتر بر روی تصمیات افراد تأثیر بگذارد.

استفاده از افراد موثر در تبلیغات چگونه است ؟

استفاده از افراد موثر در تبلیغات به حوزه ارتباط در بازاریابی مربوط می شود. در این روش ، تلاش می کنند افرادی را پیدا کنند که بتوانند از طریق آنها بر تصمیمات مشتریان و مخاطبان خود و رفتار آنها تأثیر بگذارند. از این افراد به منظور معرفی ویژگی های برجسته یا استثنایی محصولات خود استفاده می کنند و قصد دارند به مخاطبان خود نشان دهند که محصول آنها متفاوت از سایر محصولات است. افراد موثر در برابر تبلیغاتی که برای یک برند یا شرکت انجام می دهند پولی را دریافت می کنند یا از خدمات و مزایا یا محصول آنها به صورت رایگان استفاده می کنند.

گسترش شبکه های اجتماعی در تبلیغات با استفاده از اینفلوئنسرها چه نقشی داشته است ؟

در گذشته افرادی که به عنوان افراد موثر شناخته شده بودند بیشتر از طریق تلویزیون و روزنامه و مجلات شناخته می شدند خلاصه می شد. اما امروزه ، با گسترش شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام در ایران ، روز به روز بر تعداد افراد و چهره هایی که از طریق این شبکه های اجتماعی معرفی شده اند بیشتر می شود. بنابراین ، امروزه شرکتها و برندهای مختلف می توانند از این افراد به خوبی برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنند و بر رفتار خرید و مصرف افرادی که به این افراد علاقه مند هستند تأثیر بگذارند. استفاده از این شبکه ها و افراد مشهور در این کانالها به یکباره می تواند میزان فروش شما را افزایش دهد زیرا افرادی که از این شبکه ها استفاده می کنند و از آنها تأثیر می پذیرند بسیار زیاد است.

کدام یک از اینفلوئنسرها بیشترین تأثیر را بر مخاطبان دارند ؟

شاید افراد مشهور زیادی در دنیای حقیقی و مجازی وجود داشته باشد ، ولی همه این افراد به یک نسبت موثر نیستند. بیشترین تأثیر را افرادی که در حوزه کمدی فعالیت می کنند بر مردم می گذارند. مردم با کمدین ها لحظه های خوبی را سپری می کنند. تجربه شادی معمولاً تأثیر خیلی زیادی بر افراد می گذارد به همین دلیل کمدین ها از جمله افراد و اینفلوئنسرهایی هستند که می تواند بیشترین تأثیر را در پیامهای تبلیغاتی داشته باشند. در دسته بعدی می توانیم از افرادی که به عنوان افراد شیک یا لاکچری شناخته شده هستند نام ببریم. این دسته از افراد معمولاً اثر زیادی بر رفتار دیگران دارند و همه افراد به عنوان یک الگو به رفتار و سبک زندگی این افراد نگاه می کنند و از آنها الگو می گیرند. پس بهتر است در تبلیغات خود از این افراد استفاده کنید و تعداد مخاطبان و مشتریان خود را افزایش دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره تبلیغات اینترنتی به این صفحه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط