طراحی جعبه

تماس جهت مشاوره بسته بندی  ۰۲۱۷۷۱۳۵۱۲۷

.

جعبه پکیج آموزشی

طراحی پکیج آموزشی

جعبه خلیفه رهبر - سوغات حاج خلیفه

طراحی جعبه سوغات (صادراتی)

.

13

طراحی جعبه گز

4.5

طراحی جعبه نبات

.

27

طراحی جعبه سوشی

.

طراحی جعبه کرم شترمرغ

طراحی جعبه کرم شترمرغ

.

طراحی جعیه دمنوش و چای

طراحی جعبه دمنوش

.

4.1

طراحی جعبه خشکبار

.

10

طراحی جعبه لامپ

.

16

طراحی جعبه دارو بهداشتی

5

طراحی بسته بندی چای

.

14

طراحی بسته بندی مواد غذایی ( چای سفید چینی)

.

Shadgaz

طراحی جعبه گز شاد

.

64

طراحی جعبه گز محمد ساعدی نیا

.

24

طراحی بسته بندی زغال

.

tarahan - etod 5

طراحی جعبه محصولات پزشکی

.

70

طراحی بسته بندی گز 

.

جعبه تجهیزات پزشکی

طراحی جعبه تجهیزات پزشکی

.

78

طراحی جعبه اکسسوری خانگی

.

29

طراحی جعبه گز

.

75

طراحی جعبه شکلات

.

photo_2017-11-06_11-59-16

طراحی جعبه خرما

.

61

طراحی جعبه قطعات یدکی خودرو

.

طراحی جعبه ریزمغذی کشاورزی

طراحی جعبه ریزمغذی کشاورزی

.

19

طراحی بسته بندی پودر بدنسازی

.

26

طراحی جعبه اسانس های چای سبز

.

38

طراحی بسته بندی مواد شوینده گیاهی

.

42

طراحی بسته بندی انواع سس

.

طراحی چای - طراحی دمنوش - بسته صورتی - طراحی دمنوش

طراحی جعبه دمنوش

.

طراحی بسته بندی دمنوش - طراحی بسته دمنوش

طراحی جعبه  دمنوش

طراحی چای - طراحی بسته بندی چای - طراحی بسته دمنوش

طراحی جعبه چای

.

TAJ_8135

طراحی جعبه قطعات یدکی خودرو

.

جعبه لباس کودک - لباس کودک

طراحی جعبه لباس کودک

.

طراحی جعبه همبرگر

طراحی جعبه همبرگر

.

چای نوین گیلانه

طراحی جعبه لباس کودک

.

.

.

جعبه (به انگلیسی BOX ) ; طراحی جعبه  Box Design یکی از مهمترین عناصر در موفقیت های بازاریابی و فروش شرکت های به شماره می آید. کانون طراحان برتر سعی دارد با بررسی های حرفه ای طراحی جعبه به شرکت در این زمینه کمک نماید.

طراحی جعبه

طراحی جعبه ها یکی از پرمصرف ترین اسباب بسته بندی در میان همگان هستند که در عموم حرفه ها و صنایع مختلف نظیر جعبه مواد غذایی ، جعبه لوازم بهداشتی و آرایشی ، جعبه دارویی ، جعبه لوازم یدکی ، جعبه لوازم برقی و الکترونیکی و جعبه های کادویی و فانتزی کاربرد دارند.

در مشاغل مختلف و حتی آزمایشگاه ها به منظور نگه داری و محافظت راحت و ساده از جعبه ها استفاده می نمایند که در سایزها و ابعاد مختلف و در جنس و انواع گوناگون نظیر جعبه سخت ، پشت طوسی ، لمینتی ، گرماژ مقوا طراحی و عرضه می شوند.

در صورتی که شغل و حرفه ای دارید که تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات شرکت و کارخانه ی شما امری ضروری به حساب می آید باید تمرکز و نگاه خاصی به این مساله داشته باشید تا قادر باشید نظر و اطمینان مخاطبان و خریداران را به کمک طراحی جعبه جلب نمایید.

دانش طراحی جعبه و طراحی بسته بندی کالاها و فرآورده ها ، نشان هنر و تکنولوژی حفظ و نگه داری از فرآورده ها جهت محافظت ، جمع آوری ، ذخیره سازی ، جا به جایی و پخش ، فروش و مصرف فرآورده ها می باشد.

به صورتی که از یک طرف ناچیزترین صدمه به محتویات کالا در خلال ساخت تا عرضه و استفاده مشتریان و از طرف دیگر به محیط زیست وارد کند.

طراحی جعبه دربرگیرنده ی طراحی شکل و قالب و ظاهر جعبه ها و طراحی گرافیکی آن ها می باشد.

هدف از طراحی جعبه محصولات

طراحی جعبه های بسته بندی عملکرد و اهداف گوناگونی را در پی دارد که عبارتند از:

 • مقاصد فنی
 • مقاصد بازاریابی
 • مقاصد انبارش و نگه داری
 • مقاصد بازاریابی و تحریک مخاطبان برای خرید
 • مقاصد فروش و سود بیشتر طراحی جعبه زعفران

بهترین طراحی جعبه

تاثیرات جعبه های بسته بندی محصولات در بهره وری و توفیق در فروش کالاها برای همگان امری مبرهن و آشکار می باشد.

یک طراحی جعبه ی مناسب و منحصربفرد قادر است بهره سود بسیاری را قسمت کارخانه و شرکت تولیدی نماید. وظیفه ی یک طراحی جعبه و بسته بندی ابلاغ و انتقال پیغام محصول و فرآورده ی جعبه شده به استفاده کنندگان و خریداران می باشد.

همچنین جعبه بندی محصولات سبب بالا بردن میزان مدت عمر و ماندگاری محتویات خود می شود و جذابیت تبلیغاتی را در مقایسه با فرآورده های مشابه رقیب ایجاد می کند. عموماً هنگامی طراحی جعبه را می شود موفق به حساب آورد که جذابیت های زیر را در خود داشته باشد:

 • جذابیت بصری
 • جذابیت نوشتاری
 • جذابیت محافظت و نگه داری محتویات
 • جذابیت تبلیغاتی
 • جذابیت نرخ و بها
 • جذابیت گرافیکی
 • جذابیت کمی و کیفی

نکات مهم گرافیکی در طراحی جعبه

همان قدر که طراحی فیزیکی و شکل و قالب جعبه ها اهمیت دارد ، به همان میزان هم می بایست به طراحی گرافیکی جعبه محصولات نظیر رنگ ، سایز و قلم متن اطلاعاتی ، تصویر و دیگر مولفه ها توجه داشت.

رنگ ها از تاثیرگذارترین مولفه ها در طراحی جعبه ها به حساب می آیند و استفاده از هر کدام از رنگ ها قادر است احساس ، حالت و جذابیت به خصوصی را در بینندگان به وجود آورد.

بدین سبب طراح گرافیکی افزون بر علم به کارگیری برنامه های ویرایشگر و هنر طراحی ، می بایست بر روان شناسی رنگ و تاثیرگذاری آن بر دید و فکر بیننده و جاذبه های تبلیغاتی اطلاعات لازم را داشته باشد.

نوع فونت و محتوای نوشتاری نیز از مولفه های پراهمیت در طراحی جعبه ها هستند که افزون بر کاربردی بودن با جذابیت و زیبایی طراحی جعبه هم مرتبط می باشند.

محتوای نوشتاری ذکر و حک شده بر روی جعبه ها می بایست مختصر ، خواندنی و واضح باشد تا خریداران بدون گشودن درب جعبه ی فرآورده از مشخصه ها و خصوصیات محصول مورد هدف اطلاع و آگاهی یابند.

گزینش عکس های هماهنگ با نوع محصول و فرهنگ عموم افراد آن ناحیه و خطه می بایست به گونهای ماهرانه و حرفه ای صورت پذیرد.

چرا که یک عکس مناسب بسیار فراوان تر از یک محتوای نوشتاری قادر است نگاه و فکر بیننده را به سمت خود جلب نماید.

ویژگی های یک طراحی جعبه حرفه ای

 • جعبه ی محصول باید آگاهی دهنده باشد.
 • دید و نظر بینندگان و خریداران را به خود جلب نماید.
 • شخصیت و منزلت خریداران را حفظ و برای استفاده کنندگان ارزش قائل باشد.
 • جاذبه ی بصری داشته باشد.
 • به فرهنگ مردم منطقه ی موردنظر توجه داشته باشد و از فرهنگی در طراحی بهره بگیرد که دل پذیر و عامه پسند باشد.
 • جنس و نوع جعبه ها از لحاظ سلامتی و امنیت مطلوب و درخور باشد و بهداشت را در مورد استفاده از آن ضمانت نماید.
 • قیمت جعبه های بسته بندی نبایست به حدی بالا باشد که بها و نرخ فروش محصول را در مقایسه با محصولات همانند خود رقابت ناپذیر نماید.
 • جعبه ی محصول می بایست به گونه ای طراحی گردد که انتقال و توزیع و دسترسی به فرآورده به سادگی و آسانی انجام شود.
 • مواد قابل استفاده در ساخت جعبه بازیافتنی باشد.
 • براساس معیارها و قوانین استاندارد بازار و کشور هدف تولید و طراحی شود.

۵ قانون و اصل مهم در طراحی جعبه

وضوح و سادگی در طراحی جعبه

بعضی مواقع در فروشگاه ها کالاها و فرآورده هایی را مشاهده می کنید که برند و نشان تجاری معلوم و مشخص ندارند و یا شکل و فرم آن ها بی نظیر است ولی مشتریان قادر نیستند از محتویات درونی آن ها آگاه شوند.

این نوع طراحی جعبه امکان دارد خریداران را سردرگم سازد و موفق به روشن سازی فرآورده مورد نظر نشود. با آن که رازآلود بودن  جعبه های شماری از اجناس و کالاها نظیر جعبه های ادکلن مساله ای ایجاد نخواهد کرد ولی غالباً عدم تشخیص و وضوح محصولات از لحاظ استفاده ، محتویات و یا ماهیت و مارک و نشان تجاری محصول یک رخداد وحشتناک به حساب می آید.

که غالباً به صرف نظر کردن خریداران از خرید محصول مورد نظر منجر می شود.

صداقت و درستی در طراحی جعبه

با نشان دادن یک فرآورده خوب تر از آن چیزی که در واقعیت دیده می شود ، نخست استفاده کنندگان را سردرگم کرده و در پایان منجر به بی اعتمادی آنان به محصولات و برند خود می شوید که فقط به کارکرد و درصد فروش پایین تر و نابود کردن اعتبار و ماهیت برند منتهی می گردد.

مسئولیت یک طراح حرفه ای به تصویر کشیدن و نمایش محصولات به عالی ترین نحو ممکن می باشد اما فراموش نکنید که خریداران لایق این هستند که با آنان به درستی و با صداقت رفتار شود.

طراحی جعبه زعفران

اصالت و منحصربفرد بودن جعبه

هزاران بسته بندی و جعبه در فروشگاه ها موجود می باشند که همگی برای جذب و کشش دید و نگاه خریداران بایگدیگر در حال رقابت هستند.

تنها راهکار و تکنیک جهت شاخص سازی مارک و نشان تجاریتان این است که متمایز و خاص و معتبر باشید.

به طور نمونه ، در صورتی که در پی یک طراحی جعبه مردم پسند می باشید یک طراحی نادر و کمیاب با معیارهای بصری نافذ و تاثیرگذار عرضه کنید.

گسترش پذیری

طراحی جعبه می بایست قادر باشد یک نوع تازه از فرآورده و کالا و یا یک زیر مجموعه مارک و نشان تجاری را به سادگی و راحتی معرفی نماید. طراحی جعبه حرفه ای و بی نظیر ، امکان انجام تحولات و دگرگونی های احتمالی آتی را به سادگی و بدون کاستن جاذبه های بصری مسیر می سازد.

خلاقیت در طراحی جعبه

کاربردی بودن با ظاهر فیزیکی و طراحی جعبه خلاقانه ، سایز و ابعاد  ، قالب و ویژگی کارکردی جعبه ی فرآورده ، نه تنها لیبل و یا جعبه بندی ارتباط دارد. به خاطر داشته باشید هر اندازه محصول کاربردی تر طراحی و عرضه گردد ، درصد سود و فروش بالاتری را نصیب واحد تولیدی خواهد کرد.

به طور کلی باید گفت طراحی جعبه و بسته بندی یک سرمایه گذاری و یک سلاح و دستاویز استراتژیکی جهت افزایش سود و فروش واحدهای تولیدی می باشد و برداشت از آن همچون یک هزینه و مخارج تزییناتی ، نگرش بسیار اشتباهی است. چرا که اینجا جایی است که رقابت شدید است و تمایز و خلاقیت در طراحی ارزشمند.

طراحی جعبه خلاقانه

از مهم ترین اصول اولیه طراحی بسته بندی، طراحی خلاقانه ی جعبه است.طراحی جعبه به معنای طراحی خط تیغ و استایل بسته بندی ست.این خطوط ، تشکیل دهنده ی فرم و خط تای بسته بندیست.طراحی خط تیغ جعبه باید به گونه ایی انجام شود که برای چاپ ، کمترین پرتی را داشته باشد.پس مانند تمامی قسمت های طراحی بسته بندی ، برای نقطه ی ابتدایی بسته بندی یعنی طراحی خط تیغ و جعبه نیز ، دانستن قوانین چاپی الزامی است.

چه عواملی یک مصرف کننده را به یک کالا جذب می کند؟

زمانی که یک کالا درون قفسه فروشگاه برای فروش گذاشته می شود ، باید بتواند خریدار را به خود جذب کند. این جذابیت ابتدا در فرم یک بسته بندی باید دیده شود.

فرمی که در عین زیبایی ، کاربردی نیز باشد.بتواند خوب خود را بین رقبا نشان دهد و معرف برند خود باشد و هم استایل جذابی داشته باشد تا در میان تمام محصولات شبیه به خود حرفی برای گفتن داشته باشد. اما صرفا زیبایی در یک بسته بندی کافی نیست. بسته بندی هر جقدر هم که جذاب باشد اما جعبه ی آن کاربردی نداشته باشد، در فروش دچار شکست می شود.

در زمان طراحی جعبه باید خلاقیت داشته تا ضمن یک بار خرید بتواند مدت زیادی برای مصرف کننده  کاربرد داشته باشد. این اصلی ترین هدف یک بسته بندی خلاقانه است. زمانی که این خلاقیت به درستی در یک بسته بندی انجام شود ، آن محصول فروش موفق دارد.

در یک طراحی جعبه خلاقانه باید چند نکته را در نظر گرفت:

از رنگ های مناسب با محصول استفاده کنید .یکی از ابتدایی ترین روش های خلاقیت در بسته بندی استفاده از رنگ است ، که با توجه به نوع محصول می توانیم از رنگ های جیغ یا رنگ های ملایم استفاده کرد.

طرح های گرافیکی جذاب برای آن کالا از دیگر موارد خلاقیت دربسته بندی است.

ابعاد و فرم جعبه به همان اندازه ایی که طراحی جعبه مهم است ، برای یک خلق جعبه ی خلاقانه نیز اهمیت دارد.

و در آخر یک جعبه ی خلاقانه، سازگار با محیط زیست است و از مواد تجزیه پذیر تشکیل شده تا بتواند بعد از مصرف نیز بازیافت شود .

منبع :

https://tarahanebartar.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c/

تلفن تماس: ۷۷۱۳۵۱۲۷