طراحی مالتی‌مدیا

.

.

.

.

کلیپ چند ثانیه ای پیش برنامه

.

.

.

.

نمونه فیلمبرداری هوایی از کشتی در خلیج فارس

.

.

.

.

ساخت کلیپ تبلیغاتی روغن موتور

.

.

.

.

ساخت کلیپ میکس متریال- دعوت به نمایشگاه


.

.

.

.

ساخت تیزر راه اندازی کمپین اجتماعی


.

.

.

.

ساخت تیزر مالتی مدیا مرکز تجاری اداری


.

.

.

.

ساخت تیزر تبلیغاتی از حضور در نمایشگاه (نفت)


.

.

.

.

ساخت تیزر تبلیغاتی وبسایت – معرفی خدمات


.

.

.

.

ساخت تیزر تبلیغاتی تلویزیون – ۳۰ ثانیه ای


.

.

.

.

ساخت تیزر مالتی مدیا مرکز آموزشی


.

.

.

.

ساخت تیزر تبلیغاتی شرکت نفت سپاهان


.

.

.

تا قبل از آمدن سیستم عامل ویندوز، واژه مالتی مدیا در فرهنگ کامپیوتر وجود نداشت. چند سال پیش از آن حتی کارت صوتی هم شناخته نشده بود. با ورود ویندوز ۹۵ و همچنین بهبود کیفیت صوت و تصویر کامپیوتر ها، طراحی مالتی مدیا (یا چند رسانه ای) بعنوان یک تکنولوژی مطرح شد.

یک نرم افزار مالتی مدیا نرم افزاری است که این ویژگی ها را داشته باشد: متن، تصویر (شامل تصاویر ثابت، فیلم، و انیمیشن) ، و صدا (گفتار و موزیک). البته بعضی ها تعامل یا Interaction را نیز در این دسته می گنجانند. ولی در واقع تعامل یک مکمل برای مالتی مدیا محسوب میشود و چنین نرم افزاری ( طراحی مالتی مدیایی که امکان تعامل داشته باشد) را Interactive multimedia یا چند رسانه ای تعاملی می نامند. البته امروزه وجود صوت و تصویر در اکثر نرم افزار ها، قضیه را خیلی عادی کرده است ولی در آغاز کار، نرم افزار های مالتی مدیا بسیار لوکس و چشمگیر بودند. تا جائی که شرکت اینتل آخرین مدل پنتیوم خود را با نام Pentium mmx یعنی پنتیوم با ضمایم چند رسانه ای به بازار عرضه کرد.

طراحی مالتی مدیا کجا کاربرد دارد؟

تعدادی از نرم افزارها به علت ساختار خود، مالتی مدیا محسوب نمی شوند و نیازی به آن هم ندارند (مثل واژه پرداز ها، بانک های اطلاعاتی و زبانهای برنامه نویسی). دربعضی نرم افزار ها هم چند رسانه ای جزء لاینفک و ضروری محسوب می شود (مثل بازی ها، نرم افزار های آموزشی، و دموهای تبلیغاتی). ولی بطور کلی طراحی مالتی مدیا را تقریبا همه جا می توان مشاهده کرد. حتی واژه پردازی مثل word هم امکان بکار گیری صدا و فیلم را در فایل های متنی به کاربرانش می دهد. در واقع ما وقتی یک دیتا بیس تهیه می کنیم، نیازی به صدا و فیلم نداریم ولی مثلا برای تهیه یک نرم افزار آموزشی، هرچه بیشتر ( و البته سنجیده تر) از صدا، فیلم و انیمیشن استفاده کنیم، نرم افزار ما جذاب تر و موفق تر خواهد بود. در یادداشتهای آینده قصد دارم به معرفی ویژگی های یک مالتی مدیای موثر بپردازم. همچنین ابزار های تولید بخش های مختلف چند رسانه ای را با هم بررسی می کنیم.
امروزه یک CD مالتی مدیا یا چند رسانه ای که معرف خدمات و فعالیتهای یک مجموعه باشد از هر کتابچه، بروشور و یا کاتالوگ چاپی جذابیت و گیرایی بیشتری داشته، جزئیات و اطلاعات بهتری از فعالیتهای مجموعه ارائه داده و نیز هزینه کمتری را نیز در پی دارد.
زیرا CD های مالتی مدیا فقط یکبار طراحی و تولید شده و با هزینه اندکی قابل تغییر است، در حالی که تغییر نسخ چاپی مراحل متعدد و پر هزینه ای را در بر داشته و اکثرا” موجب از طراحی مجددا محصولات می گردد.
CD مالتی مدیا در سایزهای متنوع (استاندارد، مینی CD و یا کارت ویزیت) به همراه طراحی لیبل و جلد، با آرم مجموعه از بهترین هدایای تبلیغاتی و ابزار بازاریابی و اطلاع رسانی استاندارد روز دنیا، جهت عرضه در نمایشگاهها، سمینارها، ارسال به مشتری و غیره میباشد.

طراحی مالتی مدیا چیست؟

مطمئناً اصطلاح مالتی مدیا یا به طور دقیقتر Cd مالتی مدیا را زیاد شنیده اید . حال به این موضوع می پردازیم که واقعاً مالتی مدیا چیست ؟
طراحی مالتی مدیا در لغت به معنای چند رسانه ای است یعنی ارتباط و انتقال موضوع ها و مفاهیم با استفاده از رسانه های متفاوت همچون گفتار ، موسیقی ، عکس ، متن ، انیمیشن ، محیط های تعاملی و رابط با کاربر و ….. و هر چیز که شما فکرش را بکنید . اما هدف چیست ؟ کوتاه و خلاصه ، هدف ارتباط و انتقال بهتر است . این هدف را می توان در هر چیز که شما فکرش را می کنید گنجاند . به طور مثال : در تبلیغات، آموزش ، اطلاع رسانی ، تفریحات و بسیاری از شاخه های دیگر که ممکن است در فکر شما هم ظهور کرده باشد ولی هرگز جایی ارائه نشده باشد ، این مورد انعطاف پذیری و کاربرد بالای طراحی مالتی مدیا را در هر سطحی نشان می دهد. امروزه مالتی مدیا به هر جایی نفوذ کرده و تاثیر انکار ناپذیر خود را به همه ثابت کرده و رشد گسترش آن در تمامی شاخه ها که نیاز به ارتباط ، انتقال و جذب مخاطب دارند به چشم می خورد و روز به روز نیز در حال افزایش است .
سی دی های مالتی مدیا یکی از بهترین هدایای تبلیغاتی و ابزار بازاریابی و اطلاع رسانی استاندارد روز دنیا جهت عرضه در نمایشگاهها، سمینارها، ارسال به مشتری و غیره می باشد.
در چند رسانه ای شما، وظیفه مشکل بسط دادن تصورات مشتریان را ، فراتر از خلاقیتهای ثابت به سمت تصور تجربه های مجازی بسیار پیچیده را بر عهده دارید. شما با در اختیار داشتن پیشرفته ترین سخت افزارها و نرم افزارهای موجود همواره راه حلهای چند رسانه ای بسیار قوی مبتنی بر جذابیتهای مختلف و صحنه های اغوا کننده را پیشنهاد می کند. از معرفی مختصر یک محصول تا ارائه گزارش سالانه و یا توصیف توانائیهای یک واحد صنعتی، سیستم یک اثر قابل قبول و در خور ستایش ارائه می دهد.
تولید سی دی های مالتی مدیا مشابه طراحی وب سایت می باشد. با این تفاوت که به دلیل نبود محدودیت هایی که در اینترنت وجود دارد (مانند کمبود فضا و سرعت) تاکید بیشتری روی کیفیت و کمیت تصاویر متحرک ، موسیقی و تصاویر می شود.

مزایای استفاده از سی دی های مالتی مدیا

– با توجه به چندرسانه ای بودن بهترین تاثیر را در نظر بازدیدکنندگان دارد.
– سی دی های مالتی مدیا از هر کتابچه، بروشور و یا کاتالوگ چاپی جذابتر بوده و به علاوه هزینه کمتری را در پی دارند.
– سی دی های مالتی مدیا فقط یکبار طراحی و تولید شده و با هزینه اندکی قابل تغییراند، در حالی که تغییر نسخه چاپی مراحل متعدد و پر هزینه ای را در بر داشته و اکثرا” موجب طراحی مجددا محصولات می گردد.
– یکی از مزایایی مهم استفاده از سی دی های مالتی مدیا سهولت کپی برداری و به تعداد مورد نظر تکثیر کردن سی دی می باشد. مثلا برای کاتالوگ های چاپی ، برای چاپ دوباره کاتالوگ ، مجبور به مراجعه به آن شرکت یا چاپخانه هستید .این در حالیست که سی دی های مالتی مدیارا می توانید با کامپیوتر شخصی خود در منزل به تعداد دلخواه تکثیر کنید.
– سی دی های مالتی مدیا به اندازه یک سایت محدودیت ندارد و ما می توانیم به راحتی تمامی اطلاعات وتصاویر رابه طور کامل درآن شرح دهیم.

ویژگی های سی دی های طراحی مالتی مدیا

– طراحی بصورت کاملا مستقل از سیستم کاربر
– قابل اجرا بروی کلیه سیستمهای عامل ,linux, mac , Windows XP , 2000 , 98
– سازگار با هر Resolution مانیتور
– بسیار کاربر پسند با کارایی آسان
– اجرا شدن خودکار (Auto Run)
– بدون نیاز به نصب و مراحل اضافی
– سایزهای متنوع (استاندارد، مینی CD و یا کارت ویزیت)

سایر امکاناتی که به مالتی مدیا می توان افزود :

+ معرفی محتوای سی دی به صورت کلیپهای تبلیغاتی در آغاز سی دی
+ طراحی و چاپ لیبل و جلد با آرم و شناسه
+ معرفی محتوای سایت به زبان انگلیسی
+ تکثیر CD بر اساس نیاز سفارش دهنده
+ گذاشتن قفل بر روی سی دی برای جلوگیری از تکثیر توسط افراد غیرمجاز

تخصص ما

تخصص ما تنها در طراحی و اجرای مالتی مدیا خلاصه نمی شود. استفاده مناسب از تمامی موارد ذکر شده، زمان بندی، مکان استفاده، طریقه استفاده نیازمند تخصص خاص و تحصیلات مربوطه و تجربه مفید و کافی برای آن است. ما به شما گارانتی مطلوب ترین نتیجه ممکن را خواهیم داد.

طراحی مالتی مدیا معمولا از مواردی همچون ترکیبی از صدا، تصویر، گرافیک، برنامه نویسی و … تشکیل می گردد که شکل متمایزی از نمایش را حاصل می نماید.

یکی از ابزار مهم و کارا در خصوص ارائه یک محصول یا خدمت معرفی به واسطه عکس، نمودارها و … بوده که با حضور یک برنامه کاربردی مانند پاورپوینت تحولی در خصوص ارائه و پرزنت صورت گرفته و پس از آن فلش های متنوع که به واسطه برنامه فلش وارد این فرآیند گردید توانست بسیاری از مشکلات گرافیکی را به روشی ساده مرتفع گرداند. در کشور ما به علت سرعت پایین و مشکلات اساسی در این حوزه این راه کار نیز برای ارائه پرزنت ناکارا به نظر می رسید حال راه کار چیست؟

به نظر می رسد ترکیب این چند رسانه با یگدیگر رسانه ای ترکیبی به نام طراحی مالتی مدیا را ایجاد می نماید که تمام موارد را در خود جای داده و مشکلات سیستم های قبلی را ندارد، معمولا طراحی مالتی مدیا ها با نرم افزارهای گوناگون انجام می شود و به لطف نرم افزارهای تولید و طراحی مالتی مدیا می توان افکت ها و تصاویر و موشن های گوناگون را بر روی تصویر پیاده سازی نمود این تکنیک ها توان این را به طراح مالتی مدیا می دهد که بتواند یک طراحی زیبا – نوشته- فیلم- عکس و حتی برنامه های هوشمند مانند یک سایت تعاملی را بر روی صحنه نمایش شما به تصویر بکشانند.

طراحی مالتی مدیا متشکل از متن، صدا، گرافیک، انیمیشن و تصاویر می باشد. متن که می تواند شامل هر نوع نوشته ای باشد مثلا یک نوشته، زیر نویس و خودآموز و … که بتواند مفاهیم را هر چه بهتر انتقال دهد و صدا نیز می تواند از موسیقی ها و یا صدای افراد و … تشکیل گردد. در خصوص تصاویر گرافیکی می توان عناصری همچون پوسته ها، طراحی ها، نقاشی ها و دیگر موارد را نام برد که به انیمیشن نیز تبدیل می گردد.

انواع طراحی مالتی مدیا

در اکثر اوقات هر طراحی مالتی مدیا از ترکیب دو عنصر مانند انیمیشن و صدا و یا …. به صورت هم زمان بهره می برد، که در دو نوع تعاملی و غیر تعاملی در دسترس شرکت های و سازمان ها قرار می گیرد.طراحی مالتی مدیا

طراحان برتر سعی نموده که مالتی مدیا تولید شده خود را در یک سیستم علمی و در دو حالت فوق ارائه نماید. در نوع اول، طراحی مالتی مدیا ی انجام شده می تواند به صورت یک جانبه ارائه گردد، یعنی مخاطب می تواند به صورت یکجانبه از اطلاعات و تصاویر استفاده نماید. و در نوع دوم با اتصال نرم افزار به یک شبکه مانند اینترنت مخاطب قادر خواهد بود ارتباط دو جانبه با مالتی مدیا داشته باشد. طراحی بسته بندی و طراحی پوستر بصورت حرفه ای در گروه طراحان برتر

خدمات ما در طراحی مالتی مدیا

طراحی مالتی مدیا شما علاوه بر اینکه توسط ما انجام خواهد شد. بنا به درخواست شما خدمات چاپ و یا تولید با خدماتی ویژه در زمینه حمل و نقل ارائه خواهد شد.