طراحی کاراکتر
nemone kare 08

طراحی کارکتر فیل

.

nemone kare 09
nemone kare 05
nemone kare 06
nemone kare 04

طراحی کارکتر فیل

.

nemone kare 02
nemone kare 03
نمونه کارکتر - طراحی کارکتر

.

.

طراحی کاراکترطراحی کاراکتر - طراحی کارکتر چی توز

طراحی کاراکتر چیست؟ معمولأ صنعت های مختلف جهت معرفی بهتر و همچنین به خاطرسپاری محصولات و خدمات خود به عنصری در طراحی گرافیک روی می آورند به نام کاراکتر.

این کاراکترها در ارتباط با بازار هدف در اشکال و ابعاد گوناگون ظاهر می شوند.

این کاراکترها می توانند در قالب اسباب بازی ها- هیولاها- روبات، ماشین و… نمایان شوند. بدون یک کاراکتر مناسب محصولات نیاز به سرمایه گذاری بیشتری برای ماندگاری در ذهن مشتریان دارند. با استفاده از کارکترها می توان داستان های جالبی راجع به خدمات و محصولات ارائه داد و بدون کاراکترها این داستان ها شکل نمی گیرند. در کل یک کاراکتر خوب کاراکتری است که با اطراف خود هم شکل و همسان باشد و یک کاراکتر مناسب و به یاد ماندنی، هم باید از لحاظ ظاهری جذاب باشد و توانایی این را داشته باشد که بتواند بینند را از لحاظ روحی و احساسی با موضوع مورد نظر درگیر سازد.طراحی کارکتر - طراحی کاراکتر تبلیغاتی

شما به زودی خصوصیات یک کاراکتر را می شناسید. کارکترها می توانند زیبا، زشت، بسیار پیچیده و یا ساده باشند و خوبی کارکترها باعث می شود که آن کاراکتر را دنبال کنید و به تبع آن محصول و خدمت را نیز ببینید.

انواع کاراکترها:

کاراکتر اصلی main character

کاراکتر فرعی supporting character

کاراکتر مخالف opposing characters

کاراکتر ضعیف minor characters

موارد مورد توجه جهت انتخاب کاراکتر:

طراحی کاراکتر منطقی و احساسی؟

  • استعداد کاراکتر چیست؟
  • بزرگترین مشکل کاراکتر چیست؟
  • چه تصوری از خود دارد؟
  • قرار است دیگران در رابطه با آن چه تصویری داشته باشند؟
  • به چه چیزی احتیاج دارد؟
  • چه چیزی باید یاد بگیرد.
  • این هفت مورد شخصیت، شخصیت کاراکتر را شکل خواهد داد .

و پس از این فرآیند باید یک کمپین تبلیغاتی توسط تیم طراحان برتر نوشته شود تا این کاراکتر یا کاراکترها در ذهن مشتریان جای گیرد.

تخصص ما:

تخصص ما برای طراحی کاراکتر ها در چند مرحله خلاصه می شود از ابتدا تحقیق در خصوص نوع کاراکتر و جواب به سوالات مطرح شده در متن مقاله و سپس ارجاء تحقیق به واحد خلاقیت و پس از آن ارائه دو فرم تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه طراحان برتر و اتاق فکر (خلاقیت) طراحان برتر به واحد طراحی گرافیک و آتلیه شرکت و سپس انجام نظرسنجی در خصوص کاراکترهای طراحی شده و در پایان ارائه روش استفاده این کاراکتر در کمپین های تبلیغاتی جهت افزایش فروش و معرفی بهت محصولات و خدمات برند شما.

طراحی کاراکتر

شخصیت ­های تبلیغاتی ، کاراکترهایی می­ باشند که به وسیله­ ی یک گرافیست و یا طراح ایجاد و آفریده می­ شود ، جهت  اثربخشی و تماس و رابطه بصری قابل ملاحظه یک مارک و نشان با بینندگان و مشتریان آن برند. به عبارتی شخصیت­ های تبلیغاتی ابزاری هستند که به یاری آن­ها مارک و نشان­ محصولات و خدمات ، موسسات و سازمان­ها و کمپانی­ها قادرند رابطه و پیوند اثربخش و پایداری را با مشتریان خود ایجاد نمایند. مقصود از تولید و ابداع یک شخصیت تبلیغاتی برای یک مارک و علامت توسعه و پیشرفت ماهیت سازمانی مارک و نشان موردنظر و یا برقراری موقعیتی جهت ایجاد پیوند و تماس افزون­تر با مشتریان و بینندگان می­باشد.

نکته­ های کلیدی اصول طراحی کاراکتر تبلیغاتی

اصول و کلیات طراحی یک شخصیت تبلیغاتی قادر است مبحثی فراوان بحث برانگیز و مسئله ساز باشد. با آنکه قادرید کاراکترهای پویایی را طراحی نمایید ولی طراحی شخصیت خاص مختص به خودتان برطبق طرح مقدماتی احتیاج به ابتکار و ذوق و نبوغ فراوانی دارد. با آنکه امکان دارد خیلی از کاراکترهای معروف و محبوب ساده به چشم آیند ولی در حقیقت در ورای این سادگی زحمات و کوشش و ذوق و قریحه بسیاری وجود دارد.

هنگامی که یک شخصیت طراحی و خلق می­ گردد می­ بایست توان و قدرت اجرای اشکال و اقسام حرکت­ها و حالت­های گوناگون در طراحی آن وجود داشته باشد. می­بایست امکان نشستن ، لبخند زدن ، حرکت کردن ، عصبانی شدن را داشته باشد و بتواند اغلب حالات و حرکت­ها را در طراحی خود جای دهد. ولی این همه ­ی قضیه نیست. علاوه بر این­ها یک شخصیت تبلیغاتی برخوردار از یک شخصیت معین و مشخص باشد. بدین معنی که امکان دارد کاراکتر یک شخصیت جدی ، عصبی ، خوشحال و غمگین و … باشد.

مساله­ ی نشان دادن مشخصه­ ها و ویژگی­های شخصیتی در خلق یک کاراکتر موضوعی فراوان بااهمیت است. زیرا بیننده کاراکتر می­بایست بعد از دیدن کاراکتر بفهمد  با چه نوع کاراکتری در ارتباط است. این­ها فقط قسمتی از نکاتی می­باشد که در خلق یک شخصیت تبلیغاتی می­بایست لحاظ گردد. جهت خلق یک شخصیت تبلیغاتی افزون بر تسلط به علم و هنر گرافیکی ، آگاهی از پویانمایی و نتایج تبلیغاتی یک شخصیت و یا طراحی کاراکتر هم ضروری می­باشد.

۱- از بینندگان و جامعه هدف خود اطلاع و آگاهی بیابید: به بینندگان و مشتریان بیاندیشید. آیا جامعه هدف شما بچه­ها و نوجوانان هستند؟ از این رو می ­بایست در طراحی خود رنگ­ها و تم­های شفاف و شاد و شکل­های پایه بهره بگیرید. در صورتی که برای یک گروه بیننده و مخاطب به خصوصی طراحی می­کنید ، بینندگان و مشتریان از پیش مشخص شده می­باشند.

۲- از مکان و محیطی که کاراکتر تبلیغاتی نمایش داده می­شود اطلاع بیابید: می­بایست بدانید کاراکتر شما در چه محیط و چه فضایی و به وسیله­ی چه وسایل و ادوات ارتباطی و تبلیغاتی نمایان خواهد شد. این مساله نقش قابل ملاحظه­ای در طراحی و خلق کاراکتر شما خواهد داشت. برای نمونه ، در صورتی که کاراکتری را جهت نمایاندن در یک گوشی هوشمند خلق و طراحی می­کنید احتیاجی به مشخصه­ها و موارد جزئی بیش از اندازه نخواهید داشت.

۳- دیگر طرح ­کاراکتر های موجود در بازار را آنالیز نمایید: آنالیز این مسئله که به چه علت شماری از کاراکترها تا این اندازه مشهور و ماندگار و دوست داشتنی هستند هم قادر است در این زمینه به شما مدد برساند. این کاراکترها را ارزیابی و آنالیز نمایید و به چرایی ماندگاری و پیروزی آنان دست یابید.

۴- کاراکتر تبلیغاتی خود را برجسته و متفاوت خلق کنید: چه یک سنجاب طراحی نمایید و چه یک دیو می­بایست امکان این که در میان هزاران کاراکتر دیگر برجسته و متفاوت باشید را ضمانت نمایید. خلق یک شخصیت تبلیغاتی می­بایست از لحاظ بصری آنچنان جالب و گیرا و بانفوذ باشد که مخاطبان و بینندگان موردنظر را به طرف خود جذب نماید.

۵- از مشخصه ­های اغراق آمیز در طراحی کارکتر بهره بگیرید: مبالغه درباره ­ی مشخصه­ ها و خصوصیت یک شخصیت تبلیغاتی قادر است سبب گردد آن خصوصیت برجسته ­تر و بزرگتر از حقیقت نمایان شود. خصوصیات مبالغه­آمیز غلو شده قادر است به بیننده در شناسایی مشخصه­های کلیدی و پررنگ یک کاراکتر مدد برساند. مبالغه و غلو اساس کاراکترهای طراحی شده می­باشد و بر روی مشخصه­ها و خصوصیات ویژه­ی یک کاراکتر زوم می­ نماید.

۶- به کارگیری دقیق رنگ­ها: رنگ­ها قادرند در نمایان ساختن ماهیت یک کاراکتر یاری کننده باشند. به طور نمونه ، رنگ­های سرد و تیره نمایانگر ویژگی­های منفی و رنگ­های ملایم و روشن نمایانگر ویژگی­ های مثبت یک کاراکتر می ­باشند.

۷- لوازم و ادوات جانبی را در طراحی کاراکتر اضافه کنید: لوازم جانبی و ادوات و لباس قادر است بر مشخصه­های به خصوص یک کاراکتر زوم نماید. برای نمونه ، لباس­ها و ادوات درهم و کهنه جهت طراحی کاراکترهای ضعیف و فقیر استفاده می­ گردد. لوازم و ادوات و لباس افزون بر این موارد قادر است شخصیت را توسعه دهد ، مانند یک کرم در مغز یک غول.

۸- سادگی را طراحی رعایت نمایید: جدا از آنکه چه اندازه طراحی و خلق شخصیت شما مشکل و دشوار باشد ، می­ بایست قادر باشید به آسانی اجزای آن را آنالیز نمایید بدین معنی که می­بایست قادر باشید قالب و ساختار عمومی کاراکتر را با به کارگیری ده و یا کمتر از حرکات قلم خلق کنید. عالی­ترین کاراکترها اغلب ساده­ترین آنهاست.

۹- برای شخصیت تبلیغاتی خود فضا و جو مطلوبی را خلق نمایید: به همان طریق که برای شخصیت خود یک زمینه خلق می­کنید ، می­بایست جو وفضاسازی برای آن خلق نمایید تا قادر باشید باورپذیری زیادتری در طراحی خود داشته باشید. جهانی که شخصیت یا کاراکتر تبلیغاتی در آن زندگی و با آن ارتباط دارد می بایست به گونه­ای مفهومی باشد ، این که شخصیت آن چیست و بر چه چیزی استوار و برپا شده است.

۱۰- اطمینان بیابید که امکان طراحی مجدد کاراکتر وجود دارد: می ­بایست قادر باشید به کرات کاراکتر تبلیغاتی را از نو طراحی و خلق نمایید. تلاش نمایید کاراکتر را در شرایط و جوانب گوناگونی طراحی کنید. بدین سبب می­بایست از طرح­های دشوار و مبهم اجتناب نمایید چراکه این طرح­ها را نمی­شود به طور مکرر و از نو طراحی و تصحیح نمود.

طراحی کاراکتر حرفه ای در کانون طراحان برتر