طرح کاتالوگ چگونه تهیه می شود

طرح کاتالوگ ; برای طراحی هر کاتالوگ نیاز است که ابتدا طراح کاتالوگ یک طرح کاتالوگ اصلی طراحی نماید . برای طراحی طرح کاتالوگ اصلی ابتدا باید یک ماکت از جانمایی عناصر کاتالوگ تهیه شود.

ماکت طرح کاتالوگ :

برای طراحی ماکت طرح کاتالوگ یک کاغذ سفید را بردارید و المان هایی (مانند لوگو یا آرم تجاری ، نوشته های مهم روی جلد، عکس هایی که در طرح کاتالوگ می خواهید استفاده شود) را که در طرح کاتالوگ نیاز است در آن جانمایی کنید. با این کار در هنگام طراحی طرح کاتالوگ دیگر گیج نمی شوید. شایان ذکر است که برای تمامی صفحات چه روی جلد و چه صفحات داخلی باید ماکت تهیه کنید.

رنگ های استفاده شده در طرح کاتالوگ :

طرح کاتالوگی که شما طراحی می کنید باید مشتری پسند و فروشنده باشد یکی از عواملی که مشتری را به سمت کاتالوگ می کشاند رنگ بندی آن است . در خصوص رنگ کاتالوگ دو موضوع مهم و قابل توجه وجود دارد ، یکی هارمونی رنگ هایی است که در کنار هم در آن استفاده می شود و دیگری رنگ اصلی  استفاده شده در طراحی می باشد ،  رنگی که در طرح کاتالوگ استفاده می شود باید از میان رنگ های مصرفی در صنعتی که کاتالوگ برای آن طراحی می شود ، انتخاب گردد، مثلا برای طراحی کاتالوگ روغن موتور باید از رنگ هایی نظیر سرمه ای و نقره ای استفاده شود و یا برای طراحی کاتالوگ محصولات لوازم یدکی خودرو از رنگ فسفوری بیشتر استفاده می شود. چنانچه از رنگ صنعتی، اطلاعی ندارید می توانید با سرچ در گوگل نمونه هایی از محصول و صنعت مورد نظر را جستجو کنید و در خصوص المان ها و رنگ هایی که برای طرح کاتالوگ آن محصول استفاده می شود اطلاعاتی کسب نمایید.

طرح کاتالوگ - طراحی کاتالوگ محصولات -کاتالوگ صندلی اداری
استفاده از شعار در طرح کاتالوگ :

هر شرکتی برای خود یک شعار تبلیغاتی دارد شما می توانید در طراحی کاتالوگ از شعار تبلیغاتی آن شرکت به صورت کوتاه و خلاصه شده البته با استفاده از فونت های Bold استفاده کنید.

شماره صفحه در طرح کاتالوگ :

برای استفاده سریع و بهینه مشتریان از کاتالوگ ها باید در هر صفحه شماره گذاری صفحه بندی داشته باشید تا آنها بتوانند از میان محصولاتی که نیاز دارند یکی را به راحتی انتخاب نمایند

شما برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی و چاپ کاتالوگ می توانید به صفحه اصلی طراحی کاتالوگ در سایت طراحان برتر مراجعه نمایید.

موصوعات مرتبط :

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی بروشور به این صفحه مراجعه نمایید.

همچنین برای کسب اطلاع در مورد آموزش طراحی کاتالوگ به این صفحه بروید. و همچنین برای طرح جلد کاتالوگ به این صفحه مراجعه نمایید. و برای آگاهی از تعرفه چاپ کاتالوگ به این صفحه بروید.

مطالب مرتبط