طراحی لوگو باید منطبق با ابزار باشد!

لوگوها نقش بسیار مهمی در شرکتها یا سازمانها دارند. در واقع ، لوگوها به عنوان شناسنامه کالا یا خدمات عرضه شده توسط شرکتها شناخته می شوند و یک وسیله ارتباطی قدرتمند میان سازمانها یا شرکتها با مخاطبان و مشتریان آنها هستند.

با توجه به اهمیتی که برای جایگاه لوگو مطرح شد ، لازم است در نحوه ی طراحی آن بسیار دقیق و حساب شده عمل شود. به همین دلیل ، لازم است لوگوی سازمان یا شرکتتان را با در نظر گرفتن اهداف سازمانی و همچنین مبتنی بر دانش کافی درباره لوگوها طراحی کنید. زیرا طراحی لوگو به جز اینکه در معرفی کالا یا خدمات شما بسیار مهم است بلکه در زمینه تبلیغ و برندسازی نیز از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. اهمیت نوع طراحی لوگو زمانی بیشتر نمایان می شود که بخواهیم از ابزارهای مختلف تبلیغاتی استفاده کنیم. چرا که لوگوها باید به نحوی طراحی شوند که قابلیت سازگاری با ابزارهای مختلف را داشته باشند و برای استفاده کردن از آنها در وسیله های ارتباطی مختلف ، مشکلی پیش نیاید. امروزه ابزارهای مختلفی وجود دارند که لوگوها بر روی آنها درج می شوند و در امر تبلیغات یا معرفی شرکت و سازمان مورد استفاده قرار می گیرند. وسیله هایی که لوگوها بر روی آنها درج می شوند به شرح زیر می باشد:

یک) شبکه های مجازی

دو) صفحات اینترنتی و سایتها

سه) بیلبوردها ، بنرها ، پوسترها

چهار) بر روی محصولات

پنج) سربرگ سازمانی

شش) تجهیزات سازمان

و….

از آنجا که نوع و جنس وسیله ای که برای تبلیغ کالا و درج لوگوی سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد می تواند بسیار متنوع باشد ، به همین دلیل ، باید به گونه ای طراحی شوند که در میزان ادراک و مشاهده لوگوی مربوط به برند یا کالای تبلیغ شده تأثیر گذار باشند. به بیان دیگر ، باید به نحوی طراحی شوند که قابلیت دیده شدن در ابزارهای مختلف از صفحات اینترنتی و الکترونیکی تا کاغذ و فلزات را داشته باشند. به جز عامل جنس ابزاری که لوگو بر روی آنها درج می شود ، چنانچه تصمیم دارید لوگویی را طراحی کنید که در آن از رنگ استفاده شده باشد ، لازم است توجه داشته باشید که در  وسیله های تبلیغاتی خود از پس زمینه هایی استفاده کنید که رنگ لوگوی شما به راحتی قابل مشاهده و رویت باشد. به عنوان مثال ، لوگویی که به رنگ طوسی طراحی شده باشد در پس زمینه سفید یا سیاه به سختی قابل مشاهده است و در نتیجه میزان اثر بخشی آن را کاهش می دهد. بهتر است از پس زمینه هایی که با رنگ لوگو دارای تناقض هستند یا پس زمینه هایی که قابلیت رویت لوگو را افزایش می دهند استفاده کنید. به جز صفحات و شبکه های اینترنتی و بنرها و پوسترها ، لوگوی مورد نظر شما ممکن است در سر برگ نامه هایی که از طرف سازمان ارسال می کنید همچنین روزنامه ها و مجلاتی که به تبلیغ و معرفی کالا و خدمات شما می پردازند نیز درج شود. به همین دلیل لازم است هنگام طراحی لوگوها ، موارد استفاده مختلف آن را در نظر داشته باشید تا بتوانید یک طرح جذاب و چشمگیری تهیه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لوگو و طراحی لوگو به این صفحه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط