کاربردی ترین روشهای تبلیغات به صورت آفلاین

دنیای فن آوری توانسته است به طور کلی ، صنعت تبلیغ را دستخوش تغییر قرار دهد.

اگر به چند سال قبل نگاه کنید به خوبی متوجه خواهید شد که تبلیغ ها نسبت به چند سال گذشته چه تغییرات عمده ای داشته است.

امروزه تبلیغ در دنیای اینترنت توانسته است جایگزین تبلیغ در دنیای واقعی شود. تبلیغ های آنلاینی که امروزه وجود دارد همگی آنها جایگزین تبلیغهای سنتی شده است که می تواند همان اطلاعات را به صورت بیشتر و بهتر در اختیار مخاطبان قرار دهد. آنها می توانند حجم تبلیغات بسیاری را با سرعت بیشتر در اختیار مخاطبان بیشتری قرار دهند.

اما همچنان نمی توانیم نسبت به تبلیغ آفلاین بی تفاوت بوده و امیدوار باشم که تبلیغ آنلاین می تواند تمامی کارآیی که مورد نیاز ما هست را به ما بدهد. به همین دلیل ، باز هم لازم است در این شرایط از تبلیغ های آفلاین و مزایای آن استفاده کنیم. اما تبلیغ آفلاین نیز مزایایی برای خود دارد که لازم است در دنیای دیجیتال و اینترنت نیز به دلیل این مزایا آن را همچنان حفظ کنیم.

یکی از رویدادهایی که نشان می دهد تبلیغ آفلاین هنوز هم نیاز است این است که بسیاری از فروشنده ها از آنجایی که همواره  در دنیای مجازی با مشتریان خود ارتباط داشتند در دنیای واقعی نمی توانستند ارتباط خوبی با آنها داشته باشند. همین عاملی شد تا آنها نتوانند بسیاری از مشتریان خود را حفظ کنند. زیرا ارتباط مستقیم با مشتریان از اصول اولیه هر کسب و کاری است. افراد متخصص معتقد هستند به جای اینکه در تبلیغ ها به افزایش حجم تبلیغ ها تأکید کنند لازم است که ارتباط و تعامل خود با مشتریانشان را افزایش دهند.

از آنجایی که از تبلیغات آفلاین می توان در محلهایی استفاده کرد که مردم خواه نا خواه با آن مواجه شوند و تحت تأثیر قرار گیرند پس نمی توانیم نقش آن در تبلیغات را نادیده بگیریم. اما باید روشهایی را استفاده کنیم که بیشترین اثربخشی را داشته باشد. در ادامه به روشهایی از تبلیغات آفلاین اشاره می کنیم که می تواند اثر بخشی این تبلیغات را افزایش دهد و ارتباط شما با مشتریان را بیشتر کند.

یک) استفاده از تکنولوژی DOOH

مدتی است در تبلیغ های آفلاین از یک روش جذاب و تأثیر گذار استفاده می شود. در این تکنولوژی شما باید تبلیغات خود را که به عنوان مثال یک بیلبورد است به گوشی همراه افرادی که در نزدیکی آن محل هستند متصل کنید. یعنی زمانی که افراد به بیبلورد شما نزدیک می شوند پیامی به گوشی همراه آنها ارسال می شود که آنها را متوجه این تبلیغات می کند.

در واقع شما با این روش توانسته اید تبلیغ خود را شخصی سازی کنید. یعنی به بیان دیگر ، شما اهمیت مشتریانتان را به آنها نشان داده اید و از طرفی ، افرادی که با تبلیغ شما مواجه می شوند و به صورت همزمان ، پیامتان را دریافت می کنند این احساس به آنها دست می دهد که مورد توجه ویژه شما بوده اند و همانطور که در بالا ذکر شد یک تبلیغ به شیوه شخصی سازی انجام داده اید.

دو) مشارکت در رویدادها

رویدادهای مختلفی از جمله نمایشگاه ها ، کنفرانس ها ، نشست ها و وقایعی از این دست مدام در حال برگزاری هستند که شما می توانید از آنها به نفع تبلیغات خود استفاده کنید. سعی کنید از این فرصتها برای  نشان دادن خودتان استفاده کنید. مردم در این مکانها برای چند لحظه ای از دنیای مجازی فاصله می گیرند پس بهترین فرصت برای تبلیغات شماست.

سه) تأمین مالی یک رویداد

شما حتی می توانید در صورت داشتن منابع مالی کافی ، از برخی از این رویدادها یا حداقل از چند شرکت کوچک در این رویدادها حمایت کنید تا بتوانید خودتان را به چشم مشتریان نشان دهید.

چهار) تأمین هدیه شرکتها

گاهی شما می توانید ، هدایایی را که شرکتها یا سازمانهای مختلف به مشتریان و مخاطبان خود می دهند تأمین کنید تا به عنوان یک تبلیغ مناسب در ذهن مخاطبان باقی بمانید.

همه روشهای بالا تکنیک هایی هستند که شما می توانید به صورت آفلاین به تبلیغ بپردازید و از مزایای آن بهره مند شوید.

از جملع تبلیغات آفلاین می توان به طراحی بسته بندی حرفه ای و یا طراحی کاتالوگ یک شرکت یا برند اشاره نمود.

مطالب مرتبط