۵ ضرورت مهم در طراحی بروشور شرکتی

بروشورها  دفترجه ها یا کتابچه های کوچکی هستند که به عنوان راهنما در   اختیاز مخاطبان قرار می دهند.

یکی از مواردی که همواره همه شما با بروشورها مواجه می شوید زمانی است که یک محصول دارویی را تهیه می کنید. در داخل جعبه تمامی محصولات دارویی ، بروشورهایی هستند که مواد تشکیل دهنده محصول خریداری شده ، نحوه استفاده و نحوه نگهداری از آن و در برخی از مواقع ، سایر محصولات همان شرکت که می تواند برای شما مفید باشد نیز در آن نوشته شده است.

بروشورها انواع مختلفی دارند ، بروشورها مجموعه ای از اطلاعاتی هستند که طراحان آن سعی می کنند در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. امروزه استفاده از بروشورها فقط به محصولات دارویی خلاصه نمی شود. بلکه در اکثر محصولاتی که در بازار وجود دارد شاهد چاپ بروشورهای مختلف در آنها هستیم. بروشورها معمولاً یک مجموعه چند برگی هستند که صاحبان شرکتها و سازمانها یا برندها تهیه می کنند و آن را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهند.

اطلاعاتی که از طریق بروشورها منتقل می شود بسیار بیشتر از پوسترها و بنرهاست. بروشورها حاوی اطلاعاتی هستند که شرکتها در خصوص فعالیت ، نوع خدمات و محصولات خود به مخاطبان ارائه می دهند.

طراحی کاتالوگ حرفه ای

همواره در طراحی کردن بروشورها سعی می کنند اعتبار خود را به مخاطبان نشان دهند و آنها را متوجه مهارت و دانش خود در زمینه فعالیتشان کنند. به همین  دلیل است که طراحی بروشور نشان می دهد شما در کار خود بسیار حرفه ای هستید و حرفی برای گفتن دارید.

بهتر است در طراحی کردن بروشور برای کسب و کار خود که بتوانید از آن طریق ، حرفه ای بودن خود را نشان دهید نکات زیر را رعایت کنید تا بتوانید به هدفهای خود از طراحی بروشورها دست پیدا کنید.

یک) از عکسهای با کیفیت استفاده کنید

بروشورها حتماً باید حاوی عکس باشند. چرا که عکسها گویای بسیاری از مطالبی هستند که شما نیاز دارید به مخاطبان خود منتقل کنید. همچنین قدرت اثر گذاری آنها در بسیاری از مواقع از کلمات بیشتر است. سعی کنید بروشور خود را کاملاً حرفه ای طراحی کنید.

یکی از مواردی که حرفه ای بودن شما را نشان می دهد این است که عکسهای با کیفیتی که وضوح آنها بسیار بالاست و به صورت حرفه ای تهیه شده است استفاده کنید.

دو) کسل کننده نباشید

هر چند در بروشورها از مطالب و اطلاعات بیشتری نسبت به پوسترها و بنرها استفاده می شود ولی بهتر است از بیان اطلاعات بیش از حد و بروشوری که سرشار از نوشتار است پرهیز کنید. بهتر است از جملات هیجان انگیز استفاده کنید و از این طریق اطلاعات لازم را در اختیار مخاطبان قرار دهید و از پرداختن به حواشی و اطلاعات جزئی یا غیر ضروری بپرهیزید. همچنین اجازه دهید بخشی از سخنان شما را عکسهایی که تهیه کرده اید به مخاطبانتان منتقل کنند.

سه) مرتب طراحی کنید

بهتر است بروشور خود را بسیار مرتب طراحی کنید و از پراکنده کاری بپرهیزید. گاهی اوقات مطالبی که در کنار هم قرار می گیرد ممکن است تناسب موضوعی نداشته باشد یا اینکه نظم مناسبی نداشته باشند. در حالی که نظم در بروشور می تواند در جلب نظر مخاطبان بسیار موثر باشد.

چهار) هیأت مدیره را معرفی کنید

بهتر است در بروشورهای خود به معرفی اعضای هیأت مدیره بپردازید. زیرا آشنایی با این افراد به مخاطبان شما نشان می دهد که چه افراد خبره ای در مجموعه شما هستند و اعتبار فعالیتهای شما را بسیار افزایش می دهد.

پنج) افتخارات و امتیازها خود را بیان کنید

بهتر است بخشی را در بروشور خود به بیان افتخاراتی که برند یا شرکت شما به دست آورده اختصاص دهید. امتیازها و افتخارات شما نشان می دهد که سطح فعالیت شما در یک سطح قابل قبول و بالاتر از حد متوسط است و توانسته است نظر داوران و صاحب نظران را به خود جلب کند.

 

طراحی بروشور خلاقانه

مطالب مرتبط