۶ راهکار اثرگذاری تبلیغات محیطی بر مخاطبان

اگر در سطح شهر چرخی بزنید و به اطراف دقیق تر نگاه کنید می بینید که بخش زیادی از مسیری را که شما طی کرده اید پر از آگهای های تبلیغاتی ، در اندازه های مختلف ، محلهای مختلف و به شکلهای متعدد نصب شده است.

آیا قبل از اینکه تصمیم گرفته بودید که امروز به آگهی های تبلیغاتی در خیابانها توجه کنید قبلاً این تبلیغات توانسته بودند توجه شما را به خود جلب کنند؟ کاملاً مشخص است که خیر این طور نبوده است. احتمالاً بسیاری از آنها را تا آن روز ندیده بودید و شاید با دیدن برخی از آنها تعجب هم کرده باشید و با خودتان بگویید که چطور ، بنر یا تبلیغات در این سطح وسیع را تا کنون نده اید؟ حال ، خودتان را به جای افرادی که این تبلیغات را با هدفهای مختلف و با صرف هزینه های زیاد تهیه کرده اند تا عابران و مخاطبان مختلف آن را ببینند و توجه آنها را جلب محصول کنند تصور کنید. چه حسی به شما دست می دهد؟

مسلماً از اینکه حتی تبلیغ شما نتوانسته توجه این افراد را به سمت خود جلب کند تعجب کرده و ناراحت خواهید شد. چون توقع تعداد مخاطب طراحی کاتالوگ از این تبلیغات ندارید. چرا که هدف شما این است که با تبلیغات وسیع در سطح شهر بتوانید توجه افراد را به محصول یا خدمات خود جلب کنید. اگر شما نیز به فکر تهیه تبلیغات محیطی افتاده اید باید بدانید که تبلیغات محیطی موجب ایجاد و بالا بردن فرصتها و فضاهای رقابتی می شود اما با توجه به اینکه امروزه بسیاری از تبلیغاتها در فضای مجازی و به صورت دیجیتال انجام می شود مهم است که بدانید چگونه می توانید از طریق تبلیغات محیطی و با استفاده از تابلوها و بنرها نام تجاری خود را در ذهن مخاطبان حک کنید و بر ذهن و رفتار آنها اثر بگذارید. در این مقاله شما را با تکنیکهایی آشنا می کنیم که احتمال موفقیت شما را در تبلیغات محیطی افزایش می دهند.

یک) نوع اثر پیام را تعیین کنید

هر تبلیغی که شما تهیه کنید انتظار دارید که یک رفتار یا احساسی را در مخاطبان بر انگیزد. پس بهتر است قبل از تهیه تبلیغات این اثر را تعیین کنید. آیا دوست دارید تبلیغات شما احساس مشترکی بین شما و مخاطبان ایجاد کند؟ آیا دوست دارید با سرعت زیادی در آنها تغییر رفتار ایجاد کند و آنها را برای خرید آماده کند؟ آیا دوست دارید مشکلی از آنها را حل کند؟ بهتر است اثرگذاریهای مختلف را تعیین کنید و سپس اقدام به تهیه تبلیغات محیطی کنید. می توانید برای رسیدن به این هدف ، بیشتر از تصاویر و داستانهای کوتاه استفاده کنید.

دو) جذاب باشید

بنرها و تابلوهای شما باید جذاب و با زرق و برق باشد. اندازه آن را بزرگ تهیه کنید. از رنگهای جذاب استفاده کنید. نوشته ها را درشت و بلد شده تهیه کنید.

سه) موقعیت مکانی را در نظر بگیرید

اگر شما یک رستوران دارید ، پس بهتر است حتماً در جاده ها و مسیر بین شهرها ، بنرهای تبلیغاتی خود را نصب کنید. چرا که مسافرانی که هم گرسنه و هم خسته هستند ، توجهشان بیشتر به بنرهای تبلیغاتی با موضوعات غذا ، رستوران و هتل جلب می شود.

چهار) علامتهای مختلف برای راهنمایی مخاطبان به محل شما نصب کنید

یکی از راههای جلب توجه هم این است که در بین مسیر و تا محلی که شما استقرار دارید علامتهایی را قرار دهید و مدام به مخاطبان و رهگذران یا مسافران در بین راه اطلاع دهید که به شما نزدیک تر می شوند.

پنج) زیاده گویی نکنید

تابلوهای تبلیغاتی که در آنها تعداد کلمات کمتر است همیشه می توانند اثر بیشتری بر مخاطبان بگذارند و قدرت مانده گاری در ذهن مخاطبان را افزایش دهد.

شش) مزاحمت ایجاد نکنید

اگر تبلیغاتی دارید که برای رانندگان تهیه کرده اید باید توجه داشته باشید که ایمنی آنها را به خطر نیاندازید. آنها زمانی که تبلیغات شما را می بینند در حال رانندگی هستند پس بهتر است تمرکز آنها را از رانندگیشان کمتر نکنید. بهتر است این تبلیغات شما چندان زرق و برق نداشته باشند ولی به گونه ای هم نباشند که اصلاً توجه آنها را جلب نکنند.


موضوعات مرتبط :

آشنایی با یکی از طراحی های تبلیغاتی جدید

خلق شعار و پیام های تبلیغاتی

عکاسی صنعتی , عکاسی تبلیغاتی

طراحی کاتالوگ و چاپ بروشور

طراحی بیلبورد

مطالب مرتبط