باطری و لوازم تمیز کردن دوربین عکاسی صنعتی

یکی از تجهیزات عکاسی در سفر و همچین تجهیزات عکاسی صنعتی باطری است ، تقریبا همه چیز نیاز به باطری دارد و شارژ باطری هیچ گاه کافی نیست .

آیا چیزی بدتر از این وجود دارد که هنگام عکاسی از غروب زیبای کنار ساحل ناگهان باطری دوربین تمام شود ؟ برخی دوربین های دیجیتال ، باطری قابل شارژ دارند یا می توانند با باطری های AA یا AAA کار کنند . این بستگی به مدل شان دارد . اگر از گوشی هوشمند استفاده می کنید که برای باطری های معمول بسیار کوچک اند ، مشکل دوچندان می شود البته باطری های اسمارت فون را می توانید با پاور بانک های مخصوص شارژ کنید اما، دوربین های دی۔ اس۔ ال۔ آر گران قیمت ، همواره باطری های قابل شارژ دارند. البته به دلیل بزرگ بودن باطری ها ، به مدت طولانی شارژ نگه می دارند . در نتیجه می توانید نزدیک به ۱۰۰۰ نما در هر بار شارژ بگیرید . دوربین های نیمه اتوماتیک غیر حرفه ای که جزء تجهیزات عکاسی صنعتی به حساب می آیند بسته به مدل شان ، هم باطری های معمولی دارند و هم باطری های اختصاصی ، پس هنگام خرید به این نکته توجه کنید چون اگر قصد دارید که بعدا از این دوربین عکاسی در عکاسی صنعتی هم استفاده کنید حتما گرفتار خواهید شد . توانایی خرید تعداد بسیاری باطری AA یا AAA یا خرید آسان آنها ، از فواید این نوع باطری هاست ( اگر چه می تواند برای سفر یا کنار ساحل دست و پاگیر باشد ) . اما بسته به کاری که می خواهید انجام دهید و مدل دوربین ، یک جفت باطری AA آلکالین تقریبا ۱۵ دقیقه دوربین شما را روشن نگه می دارد . این زمان کم ، به دلیل طراحی باطری های اختصاصی از سوی تولیدکنندگان است . یکی از مشکلات باطری های قابل شارژ این است که بدون وجود برق ، توانایی شارژ آنها را نخواهید داشت و این بدان معناست که خورشید غروب کرده است .

در اینجا جهت خرید تجهیزات عکاسی در سفر یعنی خرید باطری توصیه هایی آورده ام:

اگر به سرتاسر جهان سفر می کنید ، آداپتور باطری باید با سیستم برق کشورهایی که وارد آنها می شوید ، همخوانی داشته باشد . همچنین به پریز و دوشاخه نیز توجه کنید .

اگر دوربین شما با باطری های معمول AA یا AAA کار می کند ، نوع قابل شارژ آنها را بخرید مانند NIMH. این باطری ها در تجهیزات عکاسی در سفر و همچنین تجهیزات عکاسی صنعتی می توانند بارها و بارها شارژ شوند و زمان بیشتری از انها استفاده کرد . هنگام خرید شارژر ، به توانایی آن برای کار با هر ولتاژی توجه داشته باشید . اگر در مکان های بدون برق عکاسی می کنید برای تجهیزات عکاسی در سفر شارژر های خورشیدی تهیه کنید . مثلا Sundanco چند مدل از شارژر های خورشیدی را برای باطری ها و گوشی همراه ساخته است .

چگونگی بکار گیری دوربین و گوشی روی عمر باطری تاثیر می گذارد . لذت بردن از عکس ها و تماشای آن ها روی LCD بزرگ ، به ویژه در گوشی ها و دیدن فیلم به شما اطمینان می دهد که باطری پیش از ظهر تمام شده است . به کار گیری بیش از حد فلاش نیز باطری دوربین عکاسی را زود خالی می کند . هنگام استفاده از دوربین باید از میزان باطری آن آگاه باشید و از کار هایی که باطری را زود تخلیه می کند ، پرهیز کنید .

در هوای سرد نیز باطری زود تمام می شود . مثلا اگر اسکی می کنید و دوربین خود را نیز همراه برده اید ، هنگامی که عکاسی نمی کنید ، دوربین را همواره به بدن خود بچسبانید . اگر باطری اضافی به همراه دارید ، آنها را در جایی گرم یا در جیبتان بگذارید . اگر باطری تمام شد و نیاز داشتید دوباره نمای دیگری بگیرید ، آن را در بیاورید و با دقت روی یک سطح سخت بکشید . این کار می تواند کمکتان کند تا چند نمای دلخواه دیگر را نیز ثبت کنید .

یکی دیگر از تجهیرات عکاسی در سفر و همچنین تجهیزات عکاسی صنعتی تمیز کننده است .

یک بسته ی تمیزکننده وسایلی برای پاکیزه کردن ابزار کارتان دارد ، مانند یک دستمال میکروفیبر ، یک برس ، یک دمنده برای زدودن گرد و خاک و مایعات پاک کننده . از مایعات و وسایل پاک کننده شیشه های معمولی برای تمیز کردن لنز ها استفاده نکنید ، زیرا لنزها لایه های ویژه ی اندود شده ای دارند که این مایعات ممکن است به آنها آسیب بزنند . پیش از پاک کردن ذرات گرد و خاک از روی لنز ، دستمال روی آن نکشید ، زیرا این ذرات می توانند لایه های لنز و سطح آن را خراش دهند .

در دوربین های دی، اسی، ال، آر، ذرات گرد و خاک نه تنها روی لنز بلکه داخل دوربین نیز وارد می شوند . برای جلوگیری از این حالت ، لنزها را دور از باد ، آب ، خاک و هر فضای آلودهی دیگری تعویض کنید . گاهی ذرات گرد و خاک روی سنسور دوربین می نشیند که با عنوان یا لکه های CMOS شناخته می شوند . این ذرات با ذرات روی لنز متفاوت اند ، زیرا مستقیما آنها را روی عکس خود خواهید دید . دوربین من قابلیت پاک کننده ی سنسور دارد که آن را از ذرات گرد و خاک پاک می کند . گاهی این گزینه نیز کافی نیست و باید سنسور دوربین را با دمنده تمیز کنید یا آن را به لابراتور بفرستید تا تمیز شود . برای پاک کردن سنسور تجهیزات عکاسی در سفر و تجهیزات عکاسی صنعتی و در عکاسی در سفر و عکاسی صنعتی ، توضیحات موجود در دفترچهی راهنمای تمیز کردن سنسور دوربین عکاسی مورد استفاده خود را بخوانید . در هر حال بسیار مراقب باشید . سنسور را در فضایی عاری از گرد و خاک ، باد و رطوبت ، تمیز کنید و مطمئن باشید باطری دوربین شارژ باشد . لنز را در بیاورید و با آرامش کامل و با مهارت سنسور را تمیز کنید .

از «هوای فشرده» برای پاک کردن سنسور یا لنز استفاده نکنید . اسپری های AerOSol-Based پیشران هایی دارند که مواد را روی جایی که نمی خواهید اسپری می کنند .

فکر می کنم توضیحاتی کاملی را در خصوص تهیه باطری دوربین عکاسی ، چه عکاسی در سفر و چه عکاسی صنعتی برای شما شرح دادم ، سعی می کنم در مقالات بعدی در خصوص دیگر تجهیرات عکاسی در سفر و تجهیزات عکاسی صنعتی برای شما توضیحات خوبی را ارائه نمایم . پس با ما همراه باشید در سری جدید مقالات عکاسی در سفر

ضمنا شما برای سفارش عکاسی صنعتی به آتلیه عکاسی طراحان برتر می توانید با شماره تماس ۷۷۱۳۵۱۲۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

نور پردازی حرفه ای در عکاسی صنعتی

۱۰ نوع از ملحقات نور پردازی در آتلیه های عکاسی صنعتی

اهمیت میزان تابش نور به محصول در عکاسی صنعتی

چگونه دوربین عکاسی مناسب انتخاب کنیم ؟

 

مطالب مرتبط