بنر تبلیغاتی با رویکرد گرافیک

بنر تبلیغاتی یکی دیگر از روش های تبلیغ محصولات می باشد. در عصر حاضر در کنار بلوغ تجارت و اقتصاد معرفی محصولات و خدمات با استفاده از تبلیغات نیز رو به جلو حرکت می نماید بنر تبلیغاتی به یکی از اجزاء جدا نشدنی از تجارت بدل شده. هر شرکتی کوشش می نماید شرکت تجاری خود را با این محیط وفق دهد و از برترین ابزارها جهت رشد معرفی و تبلیغات خود و همچنین معرفی محصولات و خدمات خود به تمامی مخاطبین استفاده نماید. شبکه‌های اجتماعی و اینترنت نیز یکی از همچنین ابزار به شمار می‌رود و با جایگاهی که در تجارت امروز پیدا کرده نیازهای شرکت های کوچک و بزرگ را در صنعت‌های مختلف تامین نمایند. در بین ابزارهای مختلف در اینترنت بنر تبلیغاتی و فلش‌ های تبلیغاتی که از گرافیک و طرح های گرافیکی جذاب بهره‌ برده اند، یکی از مفیدترین ابزار تبلیغاتی به شمار می رود. در کل بنر تبلیغاتی اینترنتی تاثیر بسیار زیادی بر روی ذهن مخاطبین دارد این ابزار سبب می شود تا موضوعات مطروحه روی آن به صورت مستمر در ذهن مخاطب باقی بماند. بنر تبلیغاتی به شکلی طراحی می شود که مخاطبین حس می کنند یک گروه تبلیغاتی از شرکت در آنجا در حال معرفی هستند و تمام.

مطمئنا با افزاریش روز افزون استفاده از شبکه های اجتماعی، بنر تبلیغاتی نیز به عنوان ابزار کار آمد تبلیغاتی هر روزه پرطرفدارتر و عمومی تر می شوند.

باید به یاد داشته باشیم که یک بنر تبلیغاتی هنگامی می تواند موثر باشد و بر روی مخاطب خود تاثیر گذار باشد که طراحی مناسب و علمی داشته باشد. یک طراحی گرافیکی خوب درای مزایای بهره وری بی شماری است. در عصر حاضر شرکت های بزرگ در دنیا با استفاده از طراحان و گرافیست های حرفه ای بنر تبلیغاتی جذاب، حرفه ای و منحصر به فردی که تاثیرگذاری بالایی نیز دارد را طراحی می نماید. یک بنر تبلیغاتی می بایست جذاب و همچنین خلاق باشد و با مخاطب خود ارتباط برقرار نماید.

در این متن قصد داریم به نکاتی اشاره نماییم که در ساخت یک بنر تبلیغاتی تاثیرگذار ما را حمایت نماید.

گام اول: که باید در طراحی یک بنر تبلیغاتی نگاه مخاطب را به خود جلب نماید عبارت اصلی بنر است. عبارت اصلی بنر باید جذاب و گیرا باشد و حس جستجوگر را در مخاطب بر انگیزد. عبارت اصلی باید به اندازه کافی محرک باشد و برای مخاطب جای هیچ گزینه دیگری باقی نماند، به گونه ای که او را به شکلی جذب نماید که برای مطالعه اطلاعات، بدون اختیار روی بنر کلیک نماید. یک خط و فونت مناسب می تواند باعث جذب مخاطب و همچنین یک فونت نامناسب باعث از بین رفتن تاثیر یک بنر می شود.

گام دوم: تدوین اطلاعات درج شده در بنر تبلیغاتی می باشد که نباید بیشتر از ۲۰ کاراکتر و کلمه باشد. طراح یک بنر تبلیغاتی باید اطلاعات را الک کرده و از آنچه در ذهن باقی می ماند بهترین کلمات و لغات را استفاده می نماید، مواردی که باعث انتخاب مخاطب می شود.

گام سوم: استفاده از تصاویر مطلوب در بنر تبلیغاتی می باشد. بیشتر بنرهای موجود در صفحات اینترنتی در بردارنده یک بخش تصویری و یا گرافیکی می باشند. مواردی که در این خصوص باید رعایت شود این است که تصویر انتخابی باید با مفهوم صریح و جذاب باشد و از عنصر خلاقیت در آن استفاده شده باشد. همچنین باید بدانید که تصویر به کار رفته در بنر های تبلیغاتی باید با محصول و یا نوع خدمات شما در ارتباط باشد.

گام چهارم: که تشکیل شده از عناصر اصلی به غیر از تصویر و اطلاعات، یکی از مهمترین عناصر لوگو و آدرس اینترنتی شرکت می باشد. به این دلیل که بنر تبلیغاتی با اهداف تبلیغات و ارتقاء سطح دانش مخاطبین نسبت به یک خدمت و یا کالا یا سرویس ارائه می‌ گردد. توصیه می گردد آدرس سایت و نشان تجاری یا همان برند نیز در بنر آورده شود تا واحد صنفی و یا شرکت شما بیشتر و بهتر به کاربران ارائه نماید. البته باید بدانید که قرار گرفتن برند و لوگو تاثیر سایر عناصر کلیدی را تحت تاثیر قرار نداده و باعث کم رنگ شدن آنها نشود.

گام پنجم: دعوت به نشان دادن عکس العمل می باشد که معمولا آن را به (click here) برای بنر وب سایت یکی از پر اهمیت ترین عناصر طراحی بنر تبلیغاتی می باشند. در حقیقت این کلید راهی می باشد که مخاطب را به وب سایت شما هدایت می نماید این دکمه به شما این کمک را می نماید که سایت شما مخاطبین بیشتری دریافت کنند و در صفحات گوگل بیشتر شناخته شود که این خود بسیار مهم و حیاتی می باشد.

گام ششم: معرفی می باشد. اهمیتی ندارد که تبلیغاتی گرافیکی زیاد هم حرفه ای باشد اما زمانی که می خواهید یک بنر تبلیغاتی را طراحی نمایید باید نمای کلی آن حرفه ای و منظم بنظر برسد. انتخاب فونت استفاده از تصاویر واضح، رنگ بندی و صفحه بندی همه و همه باید شکل و ظاهر مناسبی از خود نشان دهند همچنین باید قبل از نمایش بنر آن را به یک شرکت معتبر بسپارید که در این زمینه تبحر داشته و بتوانند بنر تبلیغاتی شما را ارزیابی نمایند موسساتی مانند موسسه طراحان برتر از مشخصاتی در این راستا استفاده می نماید که مشتریان خود را از هر جهت تحت پوشش قرار دهد.

گام هفتم: سایزبندی یک بنر تبلیغاتی می باشد. پس از انجام فعالیت های فوق مسئله دیگر هست که می تواند تاثیر و کارایی بنرها را کاملا از بین ببرد. آن موضوع سایز بندی فایل است معمولا طراحان توصیه می نمایند وقتی قصد تولید یک بنر را دارید سایز فایل بنر را یک سایز حداقل طراحی نمایند. حال ممکن است از خود سوال بفرمایید دلیل این سایز بندی چه می باشد؛ دلیل آن بسیار واضح است چون بنرها روی صفحات اینترنت به نمایش در می آیند باید تا هنگامی که بازدید کننده می خواهد به صفحه دیگر برود باید بارگذاری با سرعت انجام پذیرد در حالی که بنرها با سایز بندی بالا زمان بیشتری را در این راستا می طلبد و با توجه به تحقیقات واحد تحقیق و توسعه کانون تبلیغاتی طراحان برتر به طور میانگین هر مراجعه کننده در ایران و مخصوصا از تهران ۱۰ ثانیه روی هر صفحه وب متوقف می شود بنابراین بنر تبلیغاتی باید در این زمان کاملا لود شده باشد در غیر اینصورت تاثیر گذاری خود را از دست می دهد. استفاده نادرست از جایگاه های بنر نیز می تواند میزان اثر بخشی و برقراری ارتباط با بیننده را تحت تاثیر قرار دهد. این نکته یکی از نکات بسیار مهم این است که بنر تبلیغاتی شما در کجای صفحه قرار خواهد گرفت یک جاسازی خوب به بنرهای شما این اجازه را می دهد تا به صورت کاملا واضح در معرض نمایش قرار گیرند. به این نکته دقت نماید که بنر باید با صفحات وب تناسب داشته باشد و به طور کامل با آن ها هماهنگ باشد این موضوع به اثبات رسیده که بنرهای متحرک بیشتر از دیگر بنرهای تبلیغاتی بیینده به خود جذب می نمایند همین طور یک بنر تبلیغاتی متحرک نیز نسبت بیشتری از مخاطبین را تحت تاثیر قرار می دهند؛ تحقیقات شرکت طراحان برتر نشان می دهد که بنرهای متحرک با سی درصد بیشتر از بنرهای ثابت مورد توجه قرار می گیرند. استفاده از بنر تبلیغاتی متحرک به بالا بردن تعداد رنگ نیز تاثیر زیادی در افزایش نوع بنرها دارد.

گام نهایی: استفاده از رنگ های جذاب می باشد. رنگ ها از عوامل بسیار مهم در طراحی بنرها می باشند در طراحی بنرهای داخلی وب سایت ها نیز رنگ می تواند به جذابیت و شناخت و میزان برقراری ارتباط با بازدید کنندگان بنر بیفزاید. در بنرهای تبلیغاتی می توانید از رنگ ها برای تاکیدهای راهنمایی مخاطبین به انجام عملیات استفاده کنید هنگامی که از رنگ به درستی در طراحی ها استفاده نشود در نوع برقراری ارتباط با مخاطبین چه در بنرهای تبلیغاتی و چه در طراحی کاتالوگ و یا طراحی بسته بندی و یا طراحی بروشور و غیره در نوع ارتباط با مخطبان خدشه ایجاد می شود و کاربران را دچار مشکل می نماید. مفهوم رنگ ها بسیار وابسته به نوع فرهنگ و جنبه های رفتار مصرف کننده و شغل افراد و سلایق آنها بسیار متفاوت می باشد و همچنین این موضوع را افراموش نکنید که انتخاب رنگ در بنرهای تبلیغاتی کاری بسیار پیچیده می باشد.

طراحی کاتالوگ

طراحی بسته بندی

طراحی پوستر

مطالب مرتبط