ریپورتاژ آگهی چیست و چگونه طراحی می شود ؟ ( قسمت دوم)

در مقاله قبلی به تفصیل درباره ریپورتاژآگهی ها و ویژگیهایی که دارند صحبت کردیم.

در این مقاله قصد داریم به انواع مختلفی که ریپوتاژ آگهی ها دارند اشاره کنیم. با توجه به نوع تبلیغات یا آگهی هایی که دارید یا حتی نوع مخاطبان لازم است از نوعی از ریپورتاژ آگهی ها استفاده کنید. همچنین ریپورتاژ آگهی ها ویژگی هایی دارند که به شما کمک می کنند بهتر بتوانید از این ظرفیت استفاده کنید. در اینجا به انواع و ویژگی های آن اشاره می کنیم.

یک) ریپوتاژهای رسانه ای

می توانیم از جمله مهمترین انواع ریپورتاژها به ریپورتاژ آگهی های رسانه ای اشاره کنیم. در این دسته از ریپورتاژها ، پیامهای تبلیغاتی یا آگهی های شما در رسانه های عمومی مانند روزنامه ها ، تلویزیون ، رادیو و مجلات منتشر می شود. معمولاً برای درج آگهی های خود در این رسانه ها باید هزینه های بیشتری صرف کنید ولی نتایج آن و بازخوردی که در مخاطبان خواهید دید نیز قابل توجه است. زیرا بسیاری از افراد جامعه از هر قشر و هر سنی از این رسانه ها استفاده می کنند و اثر آن بر رفتار و ذهن افراد بیش از سایر کانالهای ارتباطی است. به همین دلیل است که افراد یا شرکتها و برندهایی که بودجه های بالایی دارند معمولاً از این روش استفاده می کنند.

دو) ریپورتاژهای اینترنتی

ریپورتاژهای اینترنتی امروزه به دلیل گستردگی اینترنت و از طرفی به دلیل هزینه کمتری که برای افراد دارند ، متقاضیان و طرفداران زیادی پیدا کرده است. منتها به دلیل اینکه بسیاری از شرکتها و افراد هستند که متقاضی استفاده از این ریپورتاژها هستند بنابراین شدت رقابت آنها بالا می رود و شما باید تلاش بیشتری کنید تا آگهی هایتان بتواند توجه مخاطبان را جلب کند. به همین دلیل باید سعی کنید از واژها و کلماتی در نوشتن ریپورتاژ آگهی ها استفاده کنید که بتوانند میزان بازدید پیامها و آگهی های شما را افزایش دهند.

سه) اهمیت انتخاب زمان مناسب برای ریپورتاژ آگهی ها

تصور بسیاری از افراد این است که به محض استفاده از ریپورتاژ آگهی ها می توانند به هدفهایی که از تهیه این ریپورتاژها دارند برسند در حالی که زمان استفاده از این ریپورتاژها از جمله مسائل مهمی است که در تهیه این ریپورتاژها باید به آنها دقت کنید. به شما توصیه می کنیم اگر وب سایت شما از میزان بازدید و جستجوی بالایی در گوگل برخوردار نیست اصلاً به تهیه ریپورتاژ اقدام نکنید. چرا که لازم است قبل از هر چیزی شما میزان بازدید و جستجوی خود در گوگل را افزایش دهید. زمانی که توانستید امتیاز خود را در این زمینه به اندازه کافی برسانید حال می توانید ریپورتاژ آگهی تهیه کنید و مطمئن باشید که از میزان بازدید زیادی برخوردار خواهد شد ؛ چرا که لینکی که در صفحه خود قرار می دهید به احتمال بیشتری توسط کاربران کلیک خواهد شد. بنابراین ، بهترین زمان برای تهیه و انتشار ریپورتاژ آگهی ها ، زمانی است که شما امتیاز خود در گوگل را ارتقاء داده اید.

چهار) لینک های همیشگی

یکی از مهمترین مزیتهایی که ریپورتاژ آگهی ها دارند این است که لینکی که برای آنها قرار می دهید یک لینک دائمی است و برای همیشه در صفحه شما قرار دارد و هر زمان که کاربران در اینترنت آن را جستجو کنند وارد وب سایت شما می شوند.

پنج) ترافیک بالا در گوگل

لینکهایی که برای ریپورتاژ آگهی های خود در وب سایتتان قرار داده اید موجب می شوند تا میزان جستجوی شما در گوگل افزایش پیدا کند و اعتبار سایتتان افزایش پیدا کند. با توجه به ویژگیهایی که ریپورتاژ آگهی ها دارند به شما توصیه می شود حتماً از این امکانات استفاده کرده و از نتایج آن برای بهبود کسب و کار خود بهره مند شوید.

مطالب مرتبط