طراحی بسته بندی فست فوت

طراحی بسته بندی فست فود ، موضوع این مطلب کوتاه سایت طراحان برتر است. طراحی بسته بندی فست فود ، بسته بندی های مواد غذایی آماده و گرم محسوب می گردد.

امروزه با توجه به سبک زندگی افراد ، استفاده از فست فود افزایش چشم گیری داشته است. به ویژه در شهرهای بزرگ و صنعتی ، اغلب افراد ترجیح می دهند  به جای صرف وقت برای آماده کردن یک غذای خانگی ، آن را از بیرون خریداری کنند. بنابراین در این شرایط ، افراد برای صرف غذا لزوماً به غذاخوریها ، رستورانها  و فست فودها مراجعه نمی کنند. بلکه در بسیاری از مواقع غذا را از طریق تلفن یا به صورت اینترنتی درخواست می دهند و آن را در محل کار یا زندگی خود تحویل می گیرند. طراحی بسته بندی به ویژه زمانی که صحبت از ارسال غذا برای مشتریان است اهمیت پیدا می کند.

اگر به جعبه هایی که پیتزا را در آن قرار می دهند تا برای مشتریان ارسال کنند دقت کرده باشید معمولاً یک جعبه باریک و تا شده است که بر روی آن تصویر غذا و آدرس و نام فست فودی که آن را پخته است درج شده است. هر چقدر این جعبه و بسته بندی جذابیت داشته باشد و برای شما جالب باشد علاوه بر اینکه اشتهای شما افزایش پیدا می کند بلکه تمایل دارید که مدام این غذا را سفارش بدهید و به نوعی انگار در ناخودآگاهتان به کار آنها اعتماد می کنید و این فکر در پس زمینه ذهن شما نقش می بندد که آنها اهمیت زیادی برای کار خود و مشتریانشان قائل هستند. پس طراحی جعبه پیتزا هم در کسب و کار شما اهمیت دارد.

بنابراین ، هر بسته بندی که شما برای فست فود طراحی می کنید اولاً بستگی به نوع غذایی دارد که می خواهید در آن قرار بگیرد و ثانیاً بستگی به سلیقه مشتریانتان دارد. بهتر است در طراحی این جعبه ها و بسته بندی ها به سه نکته مهم توجه کنید:

یک) مستحکم بودن جعبه ها

جعبه هایی که برای فست فودها طراحی می شود غالباً از مقوا هستند. مقوا ماده ای ارزان قیمت و در عین سبک و برای حمل یک غذا استحکام کافی را دارد. پس می توان گفت یکی از گزینه های مناسب برای طراحی جعبه های فست فودهاست. همچین در طراحی این جعبه ها از چندین روش برای مقاوم کردن مقواها مانند چندین لایه استفاده از فیبرهای جامد و چند جداره استفاده می شود. بنابراین ، دارای یک بسته بندی مناسب و در عین حال محکم هستند.

دو) حتماً یک عایق حرارتی داشته باشد

در طراحی این جعبه ها باید از یک عایق حرارتی استفاده شود که در مسیر ارسال غذا برای مشتریان از کیفیت آن کم نشده و سرد نشود. این جعبه هم باید از ورود هوای بیرونی را به داخل جعبه جلوگیری کند و هم اینکه مانع کاهش رطوبت غذا شود.

سه) قابلیت تبلیغ

پیش از آنکه مشتریان شما با غذای سفارش داده خود مواجه شوند با بسته بندی آن مواجه می شود. پس بهترین راه برای تبلیغ خودتان استفاده از جعبه و بسته بندی غذاها است. علاوه بر اینکه خود نوع بسته بندی و کیفیت آن یک نوع تبلیغ برای شماست و نشان می دهد که مشتریان برای شما مهم هستند و سعی می کنید محصولتان را با بهترین کیفیت و روش به دست آنها برسانید بلکه می توانید شعارها و پیامهای تبلیغاتی کوتاه خود را نیز بر روی جعبه درج کنید.

اگر قصد دارید طراحی کاتالوگ و چاپ بروشور برای رستوران خود داشته باشید و یا قصد دارید طراحی بسته بندی شیک و به یادماندنی داشته باشید، با ما تماس بگیرید.

طراحی جعبه محصول

مطالب مرتبط