نقش طراحی بسته بندی در فروش محصولات

امروزه ظاهر بیش از هر چیزی از اهمیت بیشتری برخوردار است و برای ارائه محصولات در بازار حرف اول را میزد زیرا ما همیشه به دنبال زیباترین ها می رویم پس این نکته به قدری مهم است که می توانیم آن را یک اصل نام ببریم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

بسته بندی متناسب با آن محصول

تاثیر رنگ بر بسته بندی

گویا بودن بسته بندی محصول

استفاده به جا متریال در بسته بندی

بسته بندی متناسب با محصول

اگر در طراحی بسته بندی محصولی برای سایت یا فروشگاه بتواند مخاطب را جذب کند شانس بیشتری برای فعالیت در بازاریابی دارد.

و عواملی همچون عکس، تصاویر و نقش ها و … عوامل مهمی هستند که در جذب مخاطب تاثیر آنچنانی میگذارند. و از عوامل مهم در طراحی بسته بندی محسوب می شوند.

از عوامل مهمی که باید در نظر گرفت این است که برای محصولات مختلف بسته بندی های متفاوتی باید انجام داد با طرح های گوناگون.

 یک سری از آنها محتوای درونشان مشخص نمی باشد. مانند قوطی های فولادی و یا مقوایی. پس خریدار قادر به دیدن محصول مورد نظر نیست. در این قسمت گرافیست با به کارگیری تصاویر و اشکال نقش مهمی ایفا می کند و به طریقی محتوای آن را به مخاطب نشان می دهد در واقع با ایجاد بستر سازی درست این اطمینان را برای خرید کالا به مخاطب می دهد.

گاهی نیاز است از اشکال سمبلیک و تصاویر بهره بگیرد و گاهی با توجه به مخاطب به شخصیت سازی بپردازد.

برای ایجاد یک طراحی بسته بندی موفق با در اختیار داشتن تصاویر می توان نسبت به رقبا پیشی گرفت.

و داشتن تصاویر یک نیاز است مخصوصا اگر تصاویر زیبا باشند مخاطب را به خود بیشتر جذب می کنند.

گاهی با داشتن یک عکس می توان قدرت بیشتری به طرح داد زیرا عکس برای ایجاد جذابیت و همینطور معرفی محصول استفاده شده است پس می تواند تاثیر خوبی روی بسته بندی بگذارد به خصوص محصولاتی که تزیینی هستند و می توانیم اینگونه بگوییم که عکس این امکان را می دهد که محصول را عیننا بشناسید و کاربرد آن را درک کنید.

این نکته را توجه کنید اگر طراحی بسته بندی به صورت زیبا باشد می تواند احساسات مخاطبین را برانگیزد و باید طوری طراحی شود که احساس لوکس بودن را در مخاطب ایجاد نماید. همچنین که داشتن تصویر در طراحی یک بسته بندی به صورت یک امری ضروری است چرا که باعث جذب بیشتر مخاطب شده و می توان گفت نوعی انگیزش را به وجود می آورد.

تاثیر رنگ بر بسته بندی

رنگ ها معیار اصلی برای شناسایی شخصیت شما هستند چرا که هر کدام بر روی روح و جسم ما تاثیرهای مختلفی می گذارند.پس هر کدام یک پیام خاصی را به مخاطب می رسانند که می توانیم آنها را با یکدیگر ترکیب کنیم .

توجه به رنگ در طراحی بسته بندی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که نوع بسته بندی و محصول را تحت تاثیر قرار می دهد و هر محصول رنگ مخصوص به خود را دارد. در واقع  استفاده از رنگ مناسب موجب انتقال اطلاعات می گردد.

گویا بودن بسته بندی محصول

بسته بندی باید کاملا گویا باشد و بیانگر آن چیزی که درون محصول است. بهره گیری از طرح هایی که نامفهوم هستند مناسب نیستند. زیرا مخاطب نمی تواند با آنها ارتباط برقرار کند.

استفاده به جا متریال

بسته بندی باید طوری باشد که از حداقل میزان متریال در ساخت استفاده شود.  همینطور باید به گونه ای باشد که فضای کمی را اشغال کند زیرا در تولید انبوه این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین تیغ بسته بندی باید به گونه ای طراحی شود که به راحتی بتوان به محتوای درون آن دست یافت.حتی می توان از یک نشانه برای باز کردن محصول استفاده کرد که بسیار کاربردی می باشد.

ضعیف بودن بسته بندی چه تاثیری بدی روی فروش دارد؟

همانگونه که طراحی خوب و حرفه ای بسته بندی روی فروش تاثیر خوبی دارد ضعیف بودن بسته بندی هم روی فروش می تواند تاثیر بدی را ایجاد نماید و سبب تخریب محصول می شود. اگر بسته بندی ضعیف باشد انگیزه مخاطب را در خرید کاهش می دهد تاثیر نامطلوبی بر روی مخاطب می گذارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی بسته بندی به این صفحه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط